Посольство України в Королівстві Данія

, Київ 04:42

Найчастіші запитання

Консульський облік (faq).

Як стати на тимчасовий консульський облік ?

http://denmark.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/accounting/temporary 

Як стати на постійний консульський облік ?

http://denmark.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/accounting/permanent 

 Я вже отримав Permanent Opholdstilladelse та хочу стати на постійний консульський облік. Що потрібно для цього ?

 На постійний консульський облік приймаються громадяни, які за українським законодавством оформили дозвіл на постійне проживання за кордоном (ПМП), виписалися з України, здали внутрішній паспорт на знищення  та мають у закордонному паспорті  ось такий штамп:

                                                              Постійне проживання в Данії

 У разі відсутності у Вашому паспорті такого штампу, Ви можете подати до Посольства документи щодо постановки на тимчасовий консульський облік.

 Я хочу надіслати документи щодо постановки на облік поштою. Чи обов’язково надсилати сам паспорт, адже він може загубитися?

 Відмітка про взяття на консульський облік проставляється у сам паспорт. У разі надсилання неповного комплекту документів на консульський облік, справа повертається заявнику без розгляду з відповідними зауваженнями.

 Я тиждень тому надіслала до Посольства документи на консульський облік. Коли мені повернуть мій паспорт?

 Обробка документів поштою  триває до місяця.

 Я перебуваю на обліку у Посольстві. Я змінила адресу. Чи потрібно про це повідомляти Посольство?

 Якщо Ви перебуваєте на обліку у Посольстві та змінили адресу Ви повинні заповнити та подати  до  Посольства особисто або надсилати поштою заяву встановленої форми.

 Докладена до Вашої заяви копія довідки про прописку  полегшить обробку зміни Вашої адреси.

 

Питання нотаріату (faq).

Чи можу я оформити довіреність поштою? У мене маленька дитина і ми проживаємо на Ютландії. Якщо ні, то чи може довіреність від мого імені оформити мій чоловік?

 За вчиненням нотаріальних дій громадяни звертаються виключно ОСОБИСТО.

 У разі неможлвості особистого прибуття до Посольства для посвідчення довіреності, для учинення нотаріальної дії Ви можете звернутися до будь-якого данського нотаріуса.

 Звертаючись до данського нотаріуса пам’ятайте про таке:

  • за українським законодавством при  посвідченні довіреностей та заяв нотаріусом встановлюється особа та з’ясовується обсяг цивільної дієздатності фізичних осіб, які звернулися за послугами (тобто, посвідчувальний напис нотаріуса повинен містити слова: особу встановлено, дієздатність перевірено);
  • будь-який данський документ може бути прийнятий на території України за умови його засвідчення штампом «Апостиль»: тобто, після посвідчення данським нотаріусом Вашого підпису на заяві чи довіреності, Вам потрібно звернутися до Міністерства закордонних справ Данії (www.um.dk) для засвідчення заяви чи довіреності «Апостилем»;
  • зразок заяви або довіреності варто отримати від органу чи установи, до якого подаватиметься заява чи довіреність. У цьому випадку текст міститиме максимально необхідний обсяг повноважень і Ви зможете уникнути у подальшому непотрібних непорозумінь;
  • текст заяви чи довіреності варто викладати двома мовами: українською і данською. Це надасть змогу данському нотаріусу зрозуміти суть нотаріальної дії та дозволить Вам зекономити кошти на здійсненні перекладу тексту заяви чи довіреності. 

 УВАГА: Нотаріальні послуги надаються виключно після сплати відповідної суми на рахунок Посольства. При сплаті консульського збору у банку готівкою – до Посольства подається оригінал банківської квитанції, завірений підписом працівника банку та печаткою банку 

Що потрібно для оформлення нотаріальної заяви?

 Для оформлення нотаріальної заяви (згоди на оформлення дитині паспорта або виїзд дитини з України, прийняття або відмова від спадщини тощо) потрібно особисто прибути до Посольства у прийомні години консульського відділу (Пн.,Ср.,Пн. – з 10.00 до 13.00, Вт. – з 15.00 до 17.00).

 Я хочу укласти шлюб в Данії. Що потрібно для оформлення необхідного мені документу?

 Для оформлення нотаріальної заяви щодо сімейного стану потрібно особисто прибути до Посольства у прийомні години консульського відділу (Пн.,Ср.,Пн. – з 10.00 до 13.00, Вт. – з 15.00 до 17.00).

 При собі необхідно мати: дійсний закордонний паспорт, копію першої сторінки з персональними даними, квитанцію про сплату консульського збору.

 Які документи потрібно подати для оформлення нотаріальної довіреності?

 Для оформлення нотаріальної довіреності потрібно особисто прибути до Посольства у прийомні години консульського відділу (Пн., Ср., Пн. – з 10.00 до 13.00, Вт. – з 15.00 до 17.00).

 При собі необхідно мати:

  • дійсний закордонний паспорт, копію першої сторінки з персональними даними
  • при посвідченні довіреностей майнового характеру – ОРИГІНАЛ та копію ідентифікаційного номера
  • при посвідченні довіреності майнового характеру на дітей, батьків або другого з подружжя – ОРИГІНАЛИ та копії ДОКУМЕНТІВ, які підтверджують спорідненість
  • квитанцію про сплату консульського збору

 Рекомендуємо у разі звернення за посвідченням довіреностей щодо продажу майна також мати принаймні копії правовстановлюючих документів (свідоцтво про право власності, технічний паспорт тощо).

Паспортні питання

У мене закінчується термін дії закордонного паспорта. Чи можу я оформити новий закордонний паспорт в Данії? 

 Консульський відділ Посольства України у Королівстві Данія приймає до розгляду клопотання про оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Детальна інформація з цього питання розміщена на сайті Посольства у рубриці КОНСУЛЬСЬКІ ПИТАННЯ/ПЕРЕЛІК КОНСУЛЬСЬКИХ ДІЙ/ПАСПОРТНІ ДІЇ (http://denmark.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/passport)

При цьому звертаємо увагу, що у випадку зміни імені (у тому числі у зв’язку з укладенням шлюбу) громадяни України, які відповідно до законодавства України вважаються такими, що тимчасово проживають за кордоном і досі на руках мають внутрішній український паспорт, можуть подавати до Посольства України в Данії  клопотання про оформлення нового закордонного паспорта лише після заміни внутрішнього українського паспорта та ідентифікаційного коду на нове ім’я (прізвище).

Чи можна залишити старий паспорт після оформлення нового (у старому паспорті є дійсні візи інших країн)?

 Якщо у вас є лише один проїзний документ, вам може бути оформлено другий без необхідності здати попередній паспорт при подачі документів або отриманні нового виготовленого паспорта. Якщо у вашому старому дійсному закордонному паспорті є дійсні іноземні візи, ви можете його залишити, для чого необхідно скласти відповідну заяву. Якщо на день подачі документів на оформлення закордонного паспорта ви вже маєте два проїзні документи (незалежно від того, чи закінчився їхній строк дії), один з них необхідно здати при подачі документів на оформлення нового паспорта.

 Чи можу я мати на руках два паспорти для виїзду за кордон?

У разі здійснення регулярних поїздок за кордон та необхідності при цьому завчасного оформлення віз для в'їзду до іноземних держав за обґрунтованою заявою громадянину може бути оформлено другий паспорт.

Чи можна оформити дитині, яка народилася на території Данії, закордонний паспорт через Посольство?

Так, Посольство оформлює закордонні паспорти дітям.

Ознайомтеся, будь-ласка, з інформацією про порядок оформлення закордонних паспортів дітям через Посольство  http://denmark.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/passport/New+procedure.

Графік прийому відвідувачів:

Пн. з 10:00 до 13:00 год.

Вт. з 15:00 до 17:00 год.

Ср. з 10:00 до 13:00 год.

Чт. прийом за попереднім записом для окремих категорій громадян: інваліди, вагітні тощо (з 10:00 до 13:00 год.)

Пт. з 10:00 до 13:00 год.

Важливо! При плануванні подорожей варто враховувати, що строк оформлення закордонного паспорта через закордонні дипломатичні установи України може становити до 3-х місяців (без урахування строку доставки надрукованого паспорта). Термінового виготовлення паспортів ми гарантувати наразі не можемо.

Чи можна виготовити паспорт громадянина України (внутрішній паспорт) чи переоформити чинний внутрішній паспорт на паспортну ID-картку нового зразка через Посольство?

Закордонні дипломатичні установи України не мають повноважень приймати документи на оформлення паспортів громадянина України (внутрішніх паспортів). Для оформлення внутрішнього паспорта Вам необхідно особисто звертатися до відповідного територіального органу Державної міграційної служби України.

Детально з інформацією про виготовлення внутрішніх паспортів можна ознайомитися на веб-сайті ДМС України

Контактна інформація регіональних органів ДМС – за цим посиланням на сайті ДМС України

 


Консульський відділ Посольства України в Королівстві Данія
Керівник: Максименко Віталій Миколайович
другий секретар з консульських питань
Адреса: Toldbodgade 37 A, stuen,
1253 Copenhagen K  . Переглянути на мапі
Телефон: 00 (45) 33 18 56 27
Факс: 00 (45) 33 18 56 24
Ел. пошта: emb_dk@mfa.gov.ua
Веб-сайт: denmark.mfa.gov.ua
Графік роботи:

Графік прийому відвідувачів:

Пн. з 10:00 до 13:00 год.

Вт. з 15:00 до 17:00 год.

Ср. з 10:00 до 13:00 год.

Чт. прийом за попереднім записом для окремих категорій громадян: інваліди, вагітні тощо (з 10:00 до 13:00 год.)

Пт. з 10:00 до 13:00 год.

Сб вихідний

Нд. вихідний

 

Телефонні години: понеділок-п'ятниця з 10.00 до 11.00 та з 15.00 до 17.00

 

Розрахунковий рахунок Посольства:

JYSKE BANK

Reg nr. 5033

Konto nr. 109 330-7

(он-лайн перекази та чеки не приймаються)

Межі консульського округу:

Компетенція консульського відділу Посольства України у Данії розповсюджується на територію Данії

Примітки:

У випадках техногенних катастроф, природних катаклізмів, терактів, масових заворушень, поранення/загибелі громадян України, інших випадків, які загрожують життю чи здоров'ю наших співвітчизників, консульська допомга надається також у неприймальний час. 

Гаряча лінія: +45 71 54 15 31, прохання телефонувати ВИКЛЮЧНО у разі загрози життю чи загибелі громадян України.

УВАГА!

Шановні громадяни,

Відповідальність за надіслані до консульського відділу документи поштовим зв'язком несе заявник. У разі надсилання документів поштовим зв'язком прохання оформляти рекомендований лист.