Посольство України в Королівстві Данія

, Київ 01:10

Марина Порошенко у Королівстві Данія ознайомилася з досвідом розвитку інклюзивної освіти

06 квітня 2017, 15:40

У рамках офіційного візиту Президента України до Королівства Данія дружина Глави держави пані Марина Порошенко провела зустріч з Головою Національного агентства з питань освіти та якості Андерсом Андерсеном та данськими фахівцями з розвитку інклюзивної освіти. Зокрема, сторони обговорили шлях впровадження інклюзивного освітнього середовища, який пройшла Данія.

Активне впровадження інклюзивної освіти у Королівстві розпочалося 12 років тому. І вже сьогодні 96% дітей з особливими освітніми потребами навчаються у звичайних школах, а лише 4% - у спеціальних закладах.

У ході розмови піднімалося питання підготовки майбутніх вчителів у педагогічних університетах. Наразі студенти всіх педагогічних спеціальностей проходять спеціальні курси по роботі з «особливими» дітьми, тому після закінчення університету вони готові з ними працювати.

Також Марина Порошенко ознайомилася з роботою інклюзивної школи Остер Фарірмасгеде, де у кожному класі навчається 1-2 дитини з особливими освітніми потребами, різними нозологіями. Школа має додаткових фахівців: психолог, медична сестра, логопед,  соціальний працівник. Раз на тиждень ці фахівці та педагоги зустрічаються з батьками для корегування програми навчання та додаткових послуг.

Марина Порошенко разом із данськими освітянами домовилися про активну консультативну співпрацю в рамках розвитку всеукраїнського проекту Благодійного Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації».

Офіційний сайт Президента України