Посольство України в Королівстві Данія

, Київ 16:25

Візит Міністра закордонних справ Данії Андерса Самуельсена в Україну

21 лютого, 17:43

20-21 лютого 2018 р. відбувається візит Міністра закордонних справ Данії Андерса Самуельсена в Україну. Данський Міністр провів переговори із своїм колегою Міністром закордонних справ України П.Клімкіним, зустрівся з Прем’єр-міністром України В.Гройсманом та Президентом України П.Порошенком.

Під час зустрічей було обговорено безпекову ситуацію на Донбасі, імплементацію Мінських домовленостей, а також питання звільнення українських заручників та українських політичних в’язнів. Сторонами була відзначена важливість та координування підходів у рамках міжнародних зусиль із забезпечення розгортання миротворчої місії ООН на окупованій території Донбасу, включно з неконтрольованою ділянкою українсько-російського державного кордону.

Президент подякував Данії за тверду підтримку суверенітету і територіальної цілісності України та непохитність позиції у питанні збереження санкційного режиму проти Росії до повного відновлення суверенітету та територіальної цілісності України.

Глава держави подякував уряду Данії за всебічну підтримку процесу реформ в Україні.

Президент привітав ініціативу Данії стосовно проведення у червні 2018 року в Копенгагені другої міжнародної конференції з питань реформ в Україні.

Співрозмовники обговорили також подальші кроки у протидії реалізації проекту «Північний потік-2».