Посольство України в Королівстві Данія

, Київ 01:12

Міжнародний семінар з питань боротьби з катуванням

23 березня, 16:00

22-23березня ц.р. у Міністерстві закордонних справ Данії відбувся міжнародний семінар з питань боротьби з катуванням під час утримання під вартою в органах поліції та попереднього ув’язнення, іншим нелюдським та принизливим поводженням. Захід був присвячений головуванню Данії в Комітеті міністрів Ради Європи та організований за підтримки Європейського комітету із запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність поводженню чи покаранню (СРТ), Конвенції проти ініціативи тортур (СТІ) та Данського інституту проти покарань.

         Під час відкриття семінару перед присутніми виступив Міністр закордонних справ Данії А.Самуельсен, який наголосив, що тортури та інші нелюдські та принизливі види поводження чи покарання є серйозними злочинами та засуджуються усіма країнами-членами Ради Європи, але, оскільки, ці порушення мають місце, то боротьба проти катувань стане одним із головних пріоритетів протягом головування Данії. У заході взяв участь Президент Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність поводженню чи покаранню Микола Гнатовський (Україна).

         На семінарі були присутні представники міністерств юстиції, внутрішніх справ, поліції, пенітенціарної служби та експерти з 25 країн, а також представники профільних інституцій тощо. Україна була представлена на рівні Посольства України в Данії.