Посольство України в Королівстві Данія

, Київ 01:12

Міжнародна конференція високого рівня «Триваюча реформа системи Європейської конвенції з прав людини – кращий баланс, удосконалений захист»

12 квітня, 15:14

12 квітня 2018 р. у м.Копенгаген розпочала роботу Міжнародна конференція високого рівня «Триваюча реформа системи Європейської конвенції з прав людини – кращий баланс, удосконалений захист» (Continued Reform of the European Human Rights Convention System – better Balance, Improved Protection). Конференція є одним із заключних заходів данського головування у Комітеті Міністрів Ради Європи.
Данія, яка є послідовним прихильником європейської системи прав людини, визначила пріоритетом свого головування реформу системи конвенцій. Отже, метою Копенгагенської конференції є прийняття політичної декларації, яка окреслить необхідний процес реформ та заходи для посилення системи конвенцій.
Україну представляє делегація на чолі з Міністром юстиції Павлом Петренком, до складу якої також увійшли Перший заступник Міністра юстиції Наталія Бернацька та заступник Міністра юстиції – Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина.
В рамках заходу Міністр юстиції Павло Петренко провів низку зустрічей з європейськими політиками, зокрема, Генеральним секретарем Ради Європи Турбйорном Ягландом, Комісаром Ради Європи з прав людини Дунею Міятович, Міністром юстиції Королівства Данії Сьореном Пап Поульсеном, Міністром юстиції та захисту прав споживачів ФРН Катаріною Барлі, Міністром юстиції Республіки Молдова Вікторією Іфтоді.
Під час зустрічей було обговорено реформування судової системи України, яка має забезпечити українських громадян справедливими рішеннями у прийнятні строки. Серед головних тем обговорення були питання виконання Україною рішень ЄСПЛ. Європейські колеги відзначили прогрес України у сфері захисту прав людини та реальні результати роботи у напрямку погашення заборгованості за рішеннями Європейського суду з прав людини.
Було підписано низку важливих документів, зокрема, Конвенцію Ради Європи про доступ до офіційних документів;
- Європейську конвенцію про вручення за кордоном документів у адміністративних справах;
- Європейську конвенцію про отримання за кордоном інформації та доказів у адміністративних справах;
- Протокол, що вносить зміни до Додаткового протоколу до Конвенції про передачу засуджених осіб.