Посольство України в Королівстві Данія

, Київ 14:42

Стаття Посла «ЄС і Україна мають спільні цілі» у авторитетному данському інтернет-виданні «www.polennu.dk»

12 лютого 2014, 13:49

«Михайло Скуратовський: ЄС і Україна мають спільні цілі»

 

23:41 - 21 лютого 2013 р.

http://polennu.dk/eu-og-ukraine-har-faelles-maal

 

16-е засідання високого рівня з питань співробітництва між Україною та ЄС відбудеться у понеділок в Брюсселі. Україна є однією з небагатьох країн, разом з США, Китаєм і Росією, з якими ЄС проводить регулярні офіційні зустрічі на вищому рівні.

ЄС має чітку зацікавленість у розвитку відносин між Україною та ЄС, і у нас є спільний інтерес у сприянні українській інтеграції до ЄС. Багато було сказано і написано про причини ситуації, що склалася у контексті відносин між Україною та ЄС, але спільним пріоритетом залишається відновлення попередньої динаміки співробітництва та роботи з інтеграції України в ЄС.

Очікування на зустріч на вищому рівні

Майбутній Саміт зможе принести конкретні результати в наступних сферах:

• перехід на наступний етап реалізації Плану з лібералізації візового режиму для українців, які подорожують до ЄС. Це дозволить активізувати міжкультурні зв’язки, а також сприятиме розширенню торгівлі та партнерства.

• підтримка фінансової стабільності в Україні за рахунок збільшення макро-фінансової допомоги.

• підвищення енергетичної безпеки шляхом модернізації української газотранспортної системи.

• розвиток діалогу щодо торговельно-економічної співпраці для подолання існуючих бар'єрів у торгівлі з Україною.

Інші позитивні зрушення, що створюють сприятливу кон’юнктуру. Водночас між Україною та ЄС Угода про асоціацію залишається однією з головних тем на порядку денному зустрічі у понеділок.

Асоціація та майбутнє Східної Європи

Данське головування в ЄС зіграло важливу роль всередині ЄС у питанні просування Угоди про асоціацію з Україною, яка була парафована 30 березня 2012 року. Ми високо цінуємо данську підтримку та розраховуємо на сприяння з боку Данії у контексті завершення формальних процедур щодо набуття чинності Угодою про асоціацію.

Невже це чергова угода, яку ЄС укладає з сусідньою країною ? Відчутний регіональний ефект Угоди з найбільшою східноєвропейською країною дозволить зрозуміти, що Україна є не просто сусідом, але має спільну історію, традиції та головне цінності з іншими державами Євросоюзу.

По-перше, Угода дозволить підтвердити, що механізм Східного партнерства, який був започаткований за ініціативою Польщі та Швеції в 2009 році, діє і здатний нести конкретні результати для співпраці.

По-друге, Угода зміцнить демократію в Україні, і зробить Україну лідером для інших східних партнерів: Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії та Молдови.

По-третє, Угода з Україною заохочуватиме східних партнерів на шляху європейської інтеграції, а саме у контексті зміцнення єдності і прагнення до європейських змін. Як наслідок, це зміцнить політичну незалежність, національний суверенітет і територіальну цілісність України та інших держав-партнерів.

По-четверте, Угода між Україною та ЄС стане важливим сигналом для прихильників ЄС в країнах-партнерах, і здійснить необхідний вплив на світових лідерів для активізації проведення реформ.

Угода, яка забезпечує зростання та створює робочі місця

Важливим елементом майбутньої співпраці між Україною та ЄС залишається ЗВТ (DCFTA), яка є частиною Угоди. Створення ЗВТ означатиме взаємне відкриття ринків та поступову інтеграцію української економіки в європейський внутрішній ринок. Це буде корисно не тільки для українських компаній, але і для підприємств Данії, Польщі, Швеції та інших європейських країн.

Що тепер?

Наша спільна мета прискорити формальні процедури з укладення Угоди про асоціацію між ЄС та Україною. Як тільки документ буде підписаний і ратифікований Європейським парламентом і парламентом України, будуть створені умови для реалізації окремих її положень.

Зазначені положення Угоди охоплюють не тільки співпрацю в рамках ЗВТ, але й зовнішню політику та безпеку, правила внутрішнього ринку ЄС, соціальну політику, сільське господарство, охорону навколишнього середовища, захист прав споживачів, сферу транспорту, енергетики, юстиції, імміграції, національної безпеки, науково-технічного співробітництва.

Київ виступає за реалізацію максимального обсягу положень Угоди. Відтепер справа залишається за ЄС і державами-членами.

Останні статті