Посольство України в Королівстві Данія

, Київ 01:08

Міжрегіональне співробітництво

Просування співробітнитцва окремих регіонів України та Данії має пріоритетність у галузях, інтерес у співпраці за якими визначено в рамках українсько-данської торговельно-економічного діалогу. За результатами двосторонніх візитів високого рівня, які відбулися протягом останніх років, у співпраці з Данією перспективними залишаються такі галузі, як енергоефективність, енергозбереження, відновлювальні джерела енергії, ІТ, сільське господарство та легка промисловість. 

Найбільш ефективною формою розвитку співпраці двох країни на рівні регіонів залишається організація двосторонніх цільових візитів, насамперед представників українських регіонів до одного або кількох міст-регіональних центрів Данії. Так, на даний час встановлено та підтримується зв’язки з такими регіональними центрами півострова Ютланд як м.Орхус, м.Хернінг та м.Хорсенс. При цьому міська влада м. Орхус володіє досвідом співпраці із західними областями України. Водночас інші запропоновані міста також становлять інтерес, однак володіють меншим потенціалом, у порівнянні з Орхусом.  

Слід відзначити високий ступінь спеціалізації окремих міст та регіонів Данії на конкретних галузях економіки, що визначає доцільність відповідної тематичної спрямованості візиту.

Довідка

м.Орхус є другим за величиною містом Данії з населенням близько 310 тис. осіб. З прилеглими до міста адміністративно-територіальними одиницями в даному регіоні проживає близько 23% населення країни. м. Орхус є торгово-промисловим центром країни де розвинені такі галузі як машинобудування, (фабрика компаній «Данфос», виробничі потужності виробників вітрових електрогенераторів «Вестас», «Сімен Вінд Пауер», тощо), хімічна, текстильна, харчова промисловості. В місті знаходиться також штаб-квартира дансько-шведської компанії «Арла Фудс» - виробника молочних продуктів.

М.Хернінг населення 45 тис. осіб, в місті знаходиться «Messecenter Herning» найбільший виставковий центр Скандинавії, місто та регіон в цілому володіють значним досвідом в легкій промисловості, сільському господарстві (тваринництво).

М.Хорсенс – населення – 50 тис. осіб, основними галузями економіки міста та регіону є сталеливарне виробництво, машинобудування (обладнання електротехнічне, текстильне та ін), харчова, тютюнова промисловість.