Посольство України в Королівстві Данія

, Київ 01:07

Науково-технічне співробітнитцво

Правові засади науково-технічної співпраці між Україною та Данією визначаються двосторонньою договірно-правовою базою, центральне місце в якій займає Угода між  Урядом України та Урядом Королівства Данія про розвиток економічного, промислового та науково-технічного співробітництва, яка була підписана 23.10.1993 р.

Із набуттям чинності згаданою Угодою створені можливості для співробітництва сторін  у формі створення спільних підприємств та інвестицій, передачі технології та "ноу-хау", реконструкції та модернізації, розширення та автоматизації існуючих підприємств, включаючи конверсію воєнної промисловості, навчання та підготовку персоналу та менеджерів, організація ярмарків, виставок та семінарів, обмін делегаціями, експертами та практикантами, консультації тощо.

Останні три роки науково-технічне співробітництво між Україною та Данією розвивалося головним чином за рахунок обміну ознайомчими візитами професорсько-викладацького складу навчальних закладів двох країн, а також ділових кіл України.

Протягом 2015 р. здійснювалася дипломатична робота з метою визначення заінтересованості данських навчальних закладів у налагодженні контактів з українськими партнерами шляхом проведення зустрічей з ректорами найбільших ВНЗ Данії - Університет м.Копенгаген, Університет м.Роскільде, Коледж м.Вайле. За результатами цієї роботи 14 листопада 2015 р. у Києві відбулася зустріч ректора Коледжу м.Вайле М.Вайс-Петерсена з керівництвом НТУУ «Київський політехнічний інститут». Представники навчальних закладів домовилися про взаємодію у 2016 р. навколо обміну студентами та професорсько-викладацьким складом.

Підтримувалося співробітництво Полтавського національного педагогічного університету (ПНПУ) ім. Короленка з Університетським коледжем Зале м.Копенгаген, налагоджене у 2014 р. у ході візиту української делегації студентства та викладачів до Копенгагена. На виконання домовленостей, керівництво українського ВНЗ у жовтні 2015 р. прийняло з візитом данську делегацію Коледжу Зале. У березні 2016 р. професорсько-викладацький склад Університету перебував в Копенгагені з 4-денним ознайомчим візитом на запрошення Університетського коледжу «UCC». Представники Університету констатували посилення останніми роками зв’язків із скандинавськими закладами, у т.ч. Данії, чому сприяє підтримка з боку програми ЄС «Еразмус+». Така взаємодія дозволяє не лише обмін досвідом у організації процесу навчання в Україні і Данії, але й реалізацію спільних проектів, зокрема у підготовці нових редакцій підручників для шкільних закладів України з тематики європейської літератури, культури та міфології.

Із залученням данських представників (Університетський коледж «UCC») та освітнього досвіду Данії на базі ПНПУ 17 червня 2016 р. відбулося урочисте відкриття Науково-методичного центру якості вивчення англійської мови та зарубіжної літератури. Центр є сучасною платформою для накопичення і апробації передових технологій у галузі мовної та літературної освіти.

У 1-5 лютого 2015 р. в Данії та Швеції перебувала делегація Міністерства освіти і науки України на чолі з Першим заступником Міністра І.Р.Совсун для участі у заходах у рамках проекту «Темпус» та робочих зустрічей у Лундському університеті.