• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Тимчасово окуповані території України
Опубліковано 20 квітня 2021 року о 11:00

Санкції, запроваджені Європейським Союзом проти Росії

Збройна агресія Російської Федерації проти України, розпочата у 2014 році, призвела до тимчасової окупації Російською Федерацією невід’ємних частин території України – Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, а також окремих районів у Донецькій та Луганській областях.

Російська Федерація грубо знехтувала своїми міжнародними зобов’язаннями згідно з двосторонніми договорами з Україною та порушила один з основних принципів міжнародного права щодо непорушності кордонів, піддавши ревізії архітектуру європейської системи безпеки.

Ці грубі правопорушення стали підставою для запровадження санкцій проти Росії, а також формування міжнародної політики невизнання спроби анексії Криму.

З березня 2014 року Європейський Союз поступово запровадив обмежувальні заходи проти Росії у відповідь на незаконну анексію Криму та навмисну дестабілізацію України, зокрема:

  • індивідуальні обмежувальні заходи (замороження активів та обмеження подорожей для осіб і суб’єктів господарювання, дії яких підірвали територіальну цілісність, суверенітет та незалежність України);
  • обмеження економічних відносин осіб та компаній ЄС з Кримом та Севастополем (заборона на імпорт товарів з Криму та Севастополя, обмеження торгівлі та інвестицій в певних галузях економіки, заборона реалізації інфраструктурних проектів, заборона надання туристичних послуг у Криму та Севастополі, заборона експорту певних товарів та технологій);
  • економічні санкції проти конкретних секторів російської економіки (обмеження доступу до первинного та вторинного ринків капіталу ЄС для певних російських банків та компаній, заборона експорту та імпорту зброї, заборона експорту товарів подвійного призначення для військового використання або військових кінцевих споживачів у Росії, обмеження доступу Росії до певних чутливих технологій та послуг, які можуть бути використані для видобутку та розвідки нафти).

Усі види обмежень, запроваджені ЄС проти Росії, знаходиться за наступною адресою, у тому числі данською мовою:

https://www.consilium.europa.eu/en/policies/sanctions/ukraine-crisis

Україна відстоює позицію щодо недопущення послаблення персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів, запроваджених ЄС, Україною, іноземними державами та міжнародними організаціями проти Російської Федерації, її фізичних та юридичних осіб, до досягнення мети запровадження санкцій.

Україна також виступає за необхідність посилення санкційного тиску на Російську Федерацію, у тому числі запровадження нових санкцій, з метою забезпечення деокупації території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.


Що вважається підтримкою незаконного окупаційного режиму

Якщо ви громадянин Данії, данський бізнесмен або зараз проживаєте в Данії, Ви маєте пам’ятати наступне:

  • Подорож до тимчасово окупованих територій України через територію Росії є незаконною. Україна застосовує особливий режим в’їзду на тимчасово окуповані території та виїзду з них з метою гарантування безпеки громадян, захищення критично важливих об’єктів інфраструктури, недопущення поширення з тимчасово окупованих територій терористичних та інших загроз.
  • Здійснення інвестицій в тимчасово окуповані території України може призвести до санкцій та суворого фінансового покарання.
  • Запрошення представників російської окупаційної влади, як «представників» тимчасово окупованих територій України, є фактичною демонстрацією підтримки незаконного окупаційного режиму.
  • В ході відвідання тимчасово окупованих територій України з метою відпочинку, ані уряд України, ані Посольство Королівства Данія в Україні не зможуть забезпечити Вашу безпеку або надати Вам підтримку у разі виникнення будь-яких проблем.

Ви маєте пам’ятати, що на тимчасово окупованих територіях України Російською Федерацією та її окупаційною адміністрацією системно порушуються права людини і основоположні свободи, зокрема право на свободу слова, мирних зібрань, свободу світогляду та віросповідання, вчиняються злочини проти людяності, воєнні злочини та інші порушення норм міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права.

Крім того, на цих територіях здійснюються політично вмотивовані кримінальні переслідування, систематичне переслідування осіб, які засуджують окупацію Російською Федерацією території України, проводиться призов місцевого населення на військову службу держави-окупанта, застосований масовий примус місцевого населення до набуття громадянства Російської Федерації, здійснюються незаконні позбавлення волі, обшуки, застосовуються катування, порушується право на справедливий суд.

Російська Федерація проводить активну мілітаризацію тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, створює військово-стратегічний плацдарм поширення зони збройного конфлікту з Кримського півострова на Середземноморський регіон, Близький Схід та Африку.

При цьому Росія продовжує інвестувати значні ресурси для пошуку способів уникнути санкцій. Вона використовує економіку, культуру та міжлюдські контакти, намагаючись узаконити незаконну окупацію українських територій.


Будьте уважні: Дізнавайтеся – Перевіряйте – Дійте

Щоб Ви або Ваш бізнес не став причетним до легітимізації незаконної окупації Росією територій України і відповідно потрапив під санкції ЄС, ми рекомендуємо:

Дізнайтеся про обмеження, накладені на Росію Європейським Союзом та Україною.

Ми рекомендуємо Вам:

  • уникати відвідання Криму, якщо Ви є офіційною особою, неурядовою делегацією, представником уряду держави-члена ЄС або парламентарем;
  • наполегливо просити офіційних осіб не приймати з візитами представників російської окупаційної влади з тимчасово окупованого Криму або частин Донецької чи Луганської областей;
  • утриматися від будь-яких торговельно-економічних контактів, академічних, культурних або інформаційних обмінів з суб’єктами з тимчасово окупованого Криму, і рекомендувати іншим робити те саме;
  • переконуватися, що Крим та тимчасово окуповані частини Східної України правильно позначені на мапах як територія України.

Перевірте інформацію Ваших партнерів, щоб уникнути неочікуваних проблем для Вашого бізнесу, коли йдеться про зв’язки з Росією.

Ми рекомендуємо Вам:

  • переконатися, що Ви не відвідуєте тимчасово окуповані території України, наприклад якщо Ви купуєте тур на «російське узбережжя»;
  • переконатися, що Ваші ділові партнери зі Східної Європи не пов’язані з приватними особами або компаніями, згаданими в санкційних списках;
  • переконатися, що Ваші партнери не представляють російську окупаційну адміністрацію, якщо Ви плануєте будь-які академічні або культурні обміни або якщо Ви ініціюєте якусь громадську ініціативу.

Дійте активно, щоб запобігти подальшим агресивним діям Росії проти України та інших країн ЄС.

Ми рекомендуємо Вам:

  • зверніться до політиків, щоб вони скасували свої візити до тимчасово окупованого Криму, якщо Вам стало відомо про такі плановані поїздки; попросіть Ваш уряд не підтримувати та засудити такий візит;
  • попередьте компанії про серйозні наслідки, що виникнуть внаслідок порушення режиму санкцій ЄС, наприклад за продаж товарів з Криму або імпорт продукції з окупованих територій;
  • залучіть підтримку правоохоронних органів у випадку, якщо у сфері Вашої діяльності або на місцевому рівні відбуваються порушення санкційного режиму ЄС;
  • повідомте відповідні організації у разі виявлення неправильного картографування Криму як території Росії.

Подивіться презентаційне відео, щоб краще зрозуміти, про що йдеться:


Також уважно ознайомтеся з повним переліком діючих обмежувальних заходів у відповідь на дії Росії з дестабілізації ситуації в Україні за адресою:

https://sanctionsmap.eu/#/main


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux