Українсько-данські відносини в політичній сфері стабільні і передбачувані. Обидві країни поділяють фундаментальні цінності, які є джерелом особистої та політичної свободи і верховенства права. Відповідно політичним відносинам між Україною та Данією притаманний високий рівень взаєморозуміння та взаємодії.
В Конституції України закріплено незворотність стратегічного курсу України на набуття повноправного членства в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору. Данія визнає європейські прагнення України і вітає її європейський вибір, у тому числі зобов’язання розбудовувати розвинуту й сталу демократію та ринкову економіку. Данія активно лобіювала започаткування Поглибленої і всеохопної зони вільної торгівлі між Україною та ЄС та послідовно підтримувала запровадження безвізового режиму поїздок до ЄС для громадян України.
Україна просуває процес реформ та здійснює адаптацію законодавства, що сприяє поступовій економічній інтеграції і поглибленню політичної асоціації з Європейським Союзом. Данія віддана підтримці цих реформ, які сприяють перетворенню України у сучасну європейську державу, оскільки визнає, що демократія, верховенство права, основні свободи та добре функціонуюча ринкова економіка є необхідними передумовами членства в ЄС.
Копенгаген солідарний з Києвом у його боротьбі проти збройного втручання Російської Федерації. Данія різко засуджує незаконну анексію Криму і агресію на сході України, а також в цілому агресивну політику Росії, спрямовану на підрив європейської архітектури безпеки та демократичних принципів. Данія рішуче підтримує обмежувальні заходи ЄС проти Росії, прийняті у відповідь на незаконну анексію Криму та її дії з дестабілізації України.
Копенгаген активно сприяв прийняттю рішення Північноатлантичною радою надати Україні статус країни-партнера з розширеними можливостями. Данія підтримує оборонні відомства України з метою покращення обороноспроможності Українських Збройних Сил, реформування сектору оборони та запровадження стандартів НАТО у навчанні українських військовослужбовців.
Українські і данські органи влади розвивають тісний діалог у багатьох секторах, насамперед у сфері енергетики, що відкриває двері для приходу в Україну данських рішень, знань та навичок. Активна політична взаємодія двох держав створює передумови для розвитку двостороннього економічного співробітництва, яке протягом останніх років невпинно зростає.
Україна і Данія об’єднують зусилля у пошуку відповідей на глобальні міжнародні виклики. Вони вибудовують двостороннє співробітництво, яке сприяє обопільним інтересам та намагаються спільно впливати на міжнародний розвиток у необхідному ключі. Зокрема, обидві країни налаштовані сприяти реалізації Цілей сталого розвитку ООН.