Активна політична взаємодія двох держав створює передумови для розвитку двостороннього економічного співробітництва, яке протягом останніх років невпинно зростає.
У різних сферах економіки України діє понад 300 данських компаній.
У 2016-2021 роках суттєво збільшився товарообіг між Україною та Данією. До початку повномасштабної війни проти України Данія входила до 50 найбільших торговельних партнерів України, була 43-м за розміром партнером України в торгівлі товарами та 19-м – в торгівлі послугами. Згідно з даними данської статистики, за 2022 рік обсяги двостороннього зовнішньоторговельного обороту склали 1,07 млрд доларів США.
Ключові статті експорту українських товарів до Данії: текстильні вироби, меблі, одяг та аксесуари, залізо та сталь, вироби з дерева, електричні прилади.
Основні статті імпорту данських товарів: текстильні вироби, медична та фармацевтична продукція, м’ясо та м’ясні продукти, сира мінеральна нафта та продукти з неї, транспортні засоби, електричні прилади, машини та обладнання для промисловості, корми.
Загальний обсяг прямих інвестицій з Данії в економіку України на початок 2023 року становив 452 млн доларів США. Активи складаються з прямих інвестицій обсягом 325 млн доларів США та портфельних інвестицій обсягом 127 млн доларів США.
Основний інвестиційний капітал вкладено в сільське, лісове та рибне господарство, переробну промисловість, оптову та роздрібну торгівлю і ремонт, професійну, наукову та технічну діяльність.
У квітні 2022 р. Данія взяла на себе провідну роль у відбудові Миколаєва та активно відновлює інфраструктуру міста. У березні 2023 р. укладено Меморандум про розуміння щодо встановлення партнерства між Миколаєвом, Миколаївською областю і Данією. Концепція партнерства Данії та Миколаєва передбачає налагодження співпраці на таких напрямах як інфраструктура, ефективне врядування, морська галузь, транспорт, міське планування, розвиток бізнесу, зелений перехід, молодь та культура.