• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Стара версія
Виставки та ярмарки в Україні і Данії
Опубліковано 29 грудня 2021 року о 11:00

Виставково-ярмаркова діяльність України

Виставково-ярмаркова діяльність спрямована на створення сприятливих умов для збільшення обсягів експорту конкурентоспроможної продукції та послуг України, залучення інвестицій і кредитів, забезпечення науково-технічного і технологічного оновлення вітчизняного виробництва, зміцнення міжнародних зв’язків, розвитку ділового туризму в регіонах, активізації інноваційного процесу та виробничої кооперації.

Відповідно до Концепції розвитку виставково-ярмаркової діяльності, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України №1065 від 22.08.2007, організаторами виставок і ярмарків в Україні можуть бути центральні та місцеві органи виконавчої влади, а також суб’єкти господарювання всіх форм власності, основна діяльність яких пов’язана з організацією та проведенням виставок і ярмарків.

Всі виставки і ярмарки в Україні за статусом поділяються на міжнародні, національні та галузеві. Міжнародними вважаються виставки і ярмарки, в яких іноземні компанії або організації становлять не менш як 10% загальної кількості учасників.

Державне регулювання у сфері виставкової діяльності здійснює Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (Мінекономіки), яке узагальнює пропозиції центральних та місцевих органів виконавчої влади, а також суб’єктів господарювання до щорічних планів проведення виставок і ярмарків в Україні, що проводяться за рахунок бюджетних або власних коштів.

Список усіх виставкових заходів, які наразі проводяться в Україні, доступний на вебсайтах Мінекономіки, Виставкової федерації України, а також на різноманітних порталах-агрегаторах типу Exposale.net, Tradefairdates.com або All.biz.

Крім того, календарі подій регулярно оновлюються виставковими центрами та виставковими операторами України, найбільшими та найвідомішими з яких є Міжнародний виставковий центр, Національний комплекс «Експоцентр України», «АККО Інтернешнл», «Євроіндекс», Київський міжнародний контрактовий ярмарок, «Прем'єр Експо» та «КиївЕкспоПлаза», що є членами Всесвітньої асоціації виставкової індустрії (UFI).

Найпотужнішими виставковими подіями України, які щорічно збирають тисячі брендів та десятки тисяч відвідувачів, є найбільша агропромислова виставка в Україні та Східній Європі «АГРО», найпотужніша будівельна виставкова подія України «InterBuildExpo», наймасштабніша міжнародна виставка меблів і предметів інтер’єру України «Київський міжнародний меблевий форум – KIFF», найбільша в Україні виставка продуктів харчування та напоїв «WorldFood Ukraine» тощо.

На окрему увагу заслуговують спеціалізовані виставки у сфері авіації та космосу «Авіасвіт», озброєнь та військової техніки «Зброя та безпека», зеленої енергетики «Екоенерджі Експо», житлово‑комунального господарства «КомунТех», а також професійна мебельна виставка-конференція «FUBE: Furniture of Ukraine Business Expo».

Фотографія: МВЦ

Данські міжнародні виставки та ярмарки

Щороку Кабінет Міністрів України затверджує перелік закордонних міжнародних виставкових та ярмаркових заходів у сфері просування експорту, на яких представляються національні експозиції. Зазначений перелік розміщується на офіційному веб-сайті Мінекономіки.

Департамент з розвитку виставкової діяльності Українського національного комітету Міжнародної торгівельної палати (ICC Ukraine) надає всебічну підтримку українського бізнесу у будь-яких національних та закордонних виставкових подіях.

Посольство України в Данії сприяє участі суб’єктів господарювання України у міжнародних виставках і ярмарках, які проводяться на території Королівства.

Інформація про виставки в Данії доступна на порталах-агрегаторах Tradefairdates.com, Eventseye.com, Showsbee.com тощо.

Найбільшими виставковими локаціям в країні є «Bella Center», «Forum Copenhagen», «Øksnehallen», «Centralværkstedet», «Odense Congress Center», «Aalborg Kongres & Kultur Center», «MCH Messecenter Herning» тощо.

Найцікавішими виставковими подіями Данії є найбільші у Північній Європі сільськогосподарський ярмарок «Agromek», продовольчий ярмарок «Foodexpo» та ярмарок харчових технологій «FoodTech», найбільша виставка технологій та промисловості у Скандинавії «hi Tech & Industry Scandinavia», щорічний захід у сфері вітроенергетики «WindEurope», а також одна з найбільших професійних виставок виробників текстильної промисловості «Tex-Stil».

Участь у всесвітній виставці «Експо 2020»

На Всесвітній виставці «Експо 2020», що відбувається в м. Дубай (Об'єднані Арабські Емірати) з 1 жовтня 2021 року до 31 березня 2022 року Україна представлена національним павільйоном, розташованим у тематичній зоні «Можливості». Чотириповерховий павільйон загальною площею 2600 кв. м оформлено з використанням української стилістики та орнаменту, а архітектурний образ втілює ідею колоса пшениці.

Концепція павільйону під загальною темою «Розумна Україна: точки підключення» представляє Україну як інноваційну країну з багатою культурною спадщиною, яка динамічно розвивається і об’єднує яскраві ідеї та останні інновації, створюючи більш збалансований світ і краще майбутнє. У будинку павільйону розмістилися стенди 36-ти українських інноваційних компаній, які презентують свій унікальний продукт: «ДіЯ», Ajax, Sherp, Delfast, Ludovik Bike, DTEK, Enjoy Wood, Solar Gaps, Copra Acoustic, ABD Technology тощо. Усі експозиції об’єднані навколо ідеї можливості сталого розвитку нового інноваційного та мобільного суспільства, що існує в гармонії з природою. Гостям також пропонують розважальну програму.

Український павільйон поділений на три тематичні групи: розумне життя, розумне мислення, розумні почуття. Кожна з груп розкриває можливості раціонального, технологічного та екологічного існування крізь призму технологій та інструментів, доступних сьогодні більшості населення світу. Внутрішнє наповнення павільйону відображає унікальність і самобутність українського народу, нашої культури крізь призму сучасних технологій. Основний акцент зроблено саме на інноваціях, які роблять побут екологічним, енергоємним та раціональним.

Данський національний павільйон на виставці «Експо 2020», розташований у тематичній зоні «Мобільність», демонструє раціональний підхід в архітектурі та інженерних рішеннях. Відвідувачам павільйону пропонується взяти участь у будівництві справжнього корабля вікінгів, скоштувати справи данської кухні та відвідати 18-метрову куполоподібну обсерваторію, звідки можна побачити панораму виставки.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux