Данія, як член ЄС, є членом Угоди Світової організації торгівлі про державні закупівлі (Agreement on Government Procurement, GPA).
Основною метою цієї Угоди є взаємне відкриття ринків державних закупівель між її Сторонами. Україна також є членом цієї Угоди з 2016, таким чином українці мають повний доступ до данських державних тендерів.
Детальніше про GPA можна прочитати на вебпорталі prozorro.gov.ua.
Щороку державний сектор Данії витрачає приблизно 300 млрд крон ($45 млрд) на товари та послуги, що надаються приватними компаніями.
Єдиний інтернет-портал державних закупівель udbud.dk, на якому зібрані оголошення данських державних установ про закупівлі:
Щоденна електронна газета про тендери «TED» – онлайн-версія додатку до Офіційного віснику Європейського Союзу, який друкується кожного робочого дня всіма 20 офіційними мовами ЄС і містить інформацію про європейські державні закупівлі (до 2 тисяч оголошень данських установ):
https://ted.europa.eu/TED/browse/browseByMap.do
Публічна відкрита платформа закупівель, створена з метою підвищення доброчесність у державному секторі країн – членів ЄС, а також Норвегії, Ісландії, Швейцарії та Грузії (до 50 тисяч оголошень данських установ):
Інформація відділу корпоративних закупівель Центру у фінансових справах Адміністрації Столичного регіону Данії, у тому числі умови участі у тендерах та вимоги до підрядників:
Інформація Данського агентства з питань захисту конкуренції та споживачів щодо законів та нормативних актів, що стосуються державних закупівель:
https://www.en.kfst.dk/public-procurement/
Згідно з данським законодавством існує три найпоширеніші процедури проведення тендерів:
У кожному випадку замовник товарів, робіт або послуг може вирішити, чи повинен результат тендеру базуватися на найнижчій ціні або економічно вигідній пропозиції. Якщо результат повинен базуватися на найбільш економічно вигідній пропозиції, замовник повинен вказати, які критерії та якості будуть враховані при оцінці пропозицій.
При оцінці одержаних пропозицій дуже важливо, щоб замовник виконував ці критерії та обирав найкращу пропозицію на неупередженій основі.
Якщо жодна пропозиція не відповідає визначеним критеріям, або не було отримано пропозицій під час тендеру, замовник, як правило, має право скасувати тендерну процедуру.
У разі порушення процедури тендеру скаргу можна подати до Комісії з оскарження тендерів Данської палати апеляційних комісій (данською мовою):
https://naevneneshus.dk/start-din-klage/klagenaevnet-for-udbud/
Відповідно до єдиних правил ЄС порогові рівні для обов’язкових процедур закупівель складають:
До данських національних порогових показників застосовуються більш гнучкі правила, які передбачають конкурентний, проте не дуже чітко описаний, спосіб процедури з надання замовнику досить широких можливостей для самостійного встановлення власних вимог.
Закон Данії про державні закупівлі № 1564 від 15.12.2015, який практично повністю ґрунтується на законодавстві та принципах Євросоюзу (англійською мовою):
https://www.en.kfst.dk/media/54435/the-public-procurement-act.pdf
Збірник директив ЄС з питань державних закупівель:
https://denmark.mfa.gov.ua/storage/app/sites/25/pages/eu-directives-on-public-procurement.pdf