• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Відкриття компанії в Данії, у т.ч. представництва
Опубліковано 24 лютого 2021 року о 11:00

Торгова рада

В структурі Міністерства закордонних справ Данії діє Торгова рада, керівником якої є державний секретар (заступник міністра) з торгівельних питань та питань глобальної стійкості. Цей координаційний орган відповідає за проведення кампаній з просування експорту, розробку грантових програм сприяння данським компаніям у виході на міжнародні ринки (інтернаціоналізації), вирішення питань торгової політики та технічних питань експорту, а також за обмін знаннями та координацію діяльності Данських інноваційних центрів за кордоном.

Один з департаментів Торгової ради МЗС, що діє під брендом «Інвестуйте в Данію» (“Invest in Denmark”), займається питаннями залучення іноземних інвестицій та компаній до Данії. Завдяки широкому штату співробітників в МЗС, 5 регіональних та 14 міжнародних представництвах (в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, Європі та Північній Америці) “Invest in Denmark” виступає посередником у контакті потенційних партнерів, державних органів, академічних та наукових установ, організовує бізнес-тури, а також надає практичну допомогу у питаннях організації ділових операцій у Данії.

Відкриття компанії в Данії

Процес відкриття компанії в Данії включає низку етапів, проте в цілому започаткування бізнесу відбувається швидко і легко за наявності усіх необхідних документів. Реєстрація компанії може бути здійснена онлайн за фіксованою ціною.

Перш за все, потрібно вибрати тип юридичної особи, який відповідатиме цілям Вашої діяльності в Данії. Переважна більшість компаній в Данії – це компанії з обмеженою відповідальністю: або публічне товариство з обмеженою відповідальністю – відкрита акціонерна компанія (“A/S”), або приватне товариство з обмеженою відповідальністю – приватна акціонерна компанія (“ApS”).

Крім того, певним типам іноземних компаній дозволяється діяти в Данії через відділення (філію) або через представництво, які не є окремими юридичними особами. Компанії з обмеженою відповідальністю та відділення необхідно реєструвати в Данському агентстві з питань підприємництва (DBA), проте у випадку представництва така вимога відсутня.

Відмінності між чотирма зазначеними типами юридичних осіб окреслені у посібнику «Як відкрити бізнес у Данії» (англ. мовою), підготовленому “Invest in Denmark”. Крім того, можна пройти коротке опитування (данською мовою), розроблене DBA, яке допоможе з’ясувати тип Вашої майбутньої компанії.

Реєстрація компанії

Особа, яка здійснює реєстрацію компанії, повинна мати данський електронний підпис, т.зв. “NemID” (аналог кваліфікованого електронного підпису від «Дії»), щоб отримати доступ до державних та приватних послуг в данському сегменті Інтернету. Водночас, щоб отримати NemID, Ви повинні мати дозвіл на проживання та роботу в Данії.

Тому рекомендується, щоб при відкритті компанії надавав допомогу данський юрист. З цією метою МЗС Данії створив список постачальників послуг, які можуть надати допомогу у низці питань, починаючи від юридичних консультацій та банківських послуг до пошуку нерухомості і найму працівників.

Протягом 14 днів після підписання установчого договору компанію необхідно зареєструвати у Центральному реєстрі компаній (ЦРК) через бізнеспортал “Virk.dk”, який адмініструє DBA. Після реєстрації Ваша компанія отримає номер у ЦРК, т.зв. “CVR”, який в подальшому буде потрібен для комунікації з державними органами. Реєстрація компанії в Інтернеті коштує 670 датських крон (~110 дол. США).

Після того, як компанія отримала CVR, її потрібно зареєструвати у податковій системі Данії для сплати ПДВ, митних платежів, податку на зарплатню тощо. Це також робиться на бізнеспорталі “Virk.dk”, а відповідна інформація передається до системи податкових органів Данії.

Опис данської системи оподаткування доступний у посібнику «Податки Данії», спеціально розробленому для іноземців (доступний англійською та німецькою мовами). Податок на прибуток в Данії складає 22%.

Також на спільному вебпорталі податкових органів “Skat.dk” можна знайти корисну інформацію щодо оцінки очікуваного прибутку, відкриття рахунку в банку, свідоцтва про реєстрацію та податкового рахунку, найму першого працівника тощо.

Низка важливих питань, пов’язаних з відкриттям компанії в Данії, наприклад щодо оформлення трудових контрактів, створення корпоративної структури з метою уникнення подвійного оподаткування, переведення працівників у Данію з іншої країни, налаштування фонду заробітної плати, підготовки річного фінансового звіту тощо викладені у інформаційній брошурі «Покроковий посібник з відкриття бізнесу в Данії», підготовленій “Invest in Denmark”. Уся зазначена інформація подається англійською мовою.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux