• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Альтернативні варіанти в разі неможливості запису в Електронну чергу
Опубліковано 27 червня 2024 року о 18:00

Чому складно записатися в Електронну чергу

Від початку повномасштабного російського вторгнення в країнах Європи зареєстровано більше 6 мільйонів переміщених осіб з України (згідно з даними порталу Агентства ООН у справах біженців).

Це спричинило вибухове збільшення кількості візитів та звернень українських громадян до закордонних дипломатичних установ України.

Попри підсилення установ усіма наявними в умовах воєнного стану ресурсами, наразі на одного українського консула в Посольстві України в Данії в середньому припадає 40 000 потенційних заявників.

Саме стільки осіб отримали посвідки на тимчасове проживання в Данії після прийняття данським парламентом закону, який дозволив українським переміщеним особам отримати доступ до державної системи соціальних послуг та ринку праці Данії (не враховуючи дітей!).

Така велика кількість заявників зумовлює дефіцит доступного часу в електронній черзі.

Майте на увазі, що функція «Запис у чергу очікування» знаходиться в режимі тестування і на даний момент працює нестабільно. Тому не рекомендуємо користуватися цією функцією. Якщо Ви все ж записалися в «чергу очікування», анулюйте цей запис і відслідковуйте появу вільних місць самостійно.


Оформлення Закордонного паспорта у виїзних закордонних центрах

На час дії воєнного стану є можливість оформити Паспорт громадянина України для виїзду за кордон не тільки в країні перебування, але й також у виїзних закордонних центрах Державного підприємства «Документ».

Пропускна спроможність цих центрів значно перевищує можливості українських консульських установ у всіх країнах Південної Європи разом узятих. Відповідно громадянам України набагато легше записатися в електронну чергу конкретного центру ДП «Документ».

Крім того, у цих центрах можна оформити Паспорт громадянина України у формі ID-картки та обміняти (відновити) посвідчення водія. Ці послуги Консульський відділ Посольства України в Данії не надає.

Найближчі до Копенгагена центри знаходяться в Німеччині у містах Берлін, Кельн та в Польщі у містах Варшава, Гданськ, Вроцлав і Краків.

Бюджетні авіалінії зокрема здійснюють прямі рейси між містами Копенгаген-Берлін (easyJet), Копенгаген-Варшава (WizzAir, Ryanair), Копенгаген-Гданськ (WizzAir, Ryanair), Копенгаген-Краків (Ryanair), Орхус-Гданськ (Ryanair), Біллунн-Берлін (Ryanair), Біллун-Гданськ (Ryanair), Біллун-Вроцлав (Ryanair), Біллун-Краків (Ryanair).

Для отримання детальної інформації необхідно перейти на сторінку відповідного виїзного закордонного центру.


Посвідчення довіреності данським нотаріусом

Українці, які тимчасово перебувають на території Данії, можуть посвідчити довіреність не тільки в Консульському відділі Посольства, але і в будь-якій нотаріальній конторі Данії.

В такому випадку рекомендуємо укладати довіреність англійською мовою або одночасно англійською і українською мовами, подаючи мовні версії в двох колонках.

По-перше, довіреність англійською мовою приймається данськими нотаріальними конторами для посвідчення та данським МЗС для легалізації. По-друге, в разі якщо ви вирішите зробити переклад на українську мову в Україні, буде набагато легше знайти перекладача з англійської мови.

Данський нотаріус підтверджує підпис людини, яка підписала документ, а також те, що вона має на це всі повноваження.

Для цього потрібно записатися онлайн на прийом до нотаріуса, мати при собі паспорт громадянина України для виїзду за кордон та підписати довіреність безпосередньо перед нотаріусом.

Після цього довіреність потрібно легалізувати, тобто проставити на ній спеціальний штамп-наклейку – так званий апостиль, що дасть їй юридичну силу на території України. Апостиль замовляється в Департаменті легалізації МЗС Данії.

Довіреність, легалізована таким чином, визнається дійсною в Україні, оскільки вона відповідає Гаазькій Конвенції 1961 року. Більш того, вона не підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі довіреностей.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux