• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Політичний діалог
Опубліковано 14 вересня 2023 року о 12:00

Данія розглядає Україну, як великого і важливого партнера в Східноєвропейському регіоні. Україна розглядає Данію, як одного з ключових партнерів в регіоні Північної Європи, активного прихильника нашої держави в Європейському Союзі.

Інтереси України і Данії збігаються в багатьох галузях. Це, в першу чергу, стосується зміцнення громадянського суспільства, захисту прав людини, створення умов для залучення інвестицій, підвищення енергоефективності, підтримання екологічної рівноваги, гарантування кіберстійкості тощо.

Це сприяє активному політичному діалогу, який відбувається на рівні глав держав та урядів, голів парламентів та міністрів закордонних справ.

За час дипломатичних відносин відбулися три візити Президента України до Данії у 2007, 2017 та 2023 роках. Крім того, Глава Української держави взяв участь у Саміті Україна-ЄС, який відбувся в Копенгагені в 2002 р. під час головування Данії в Європейському Союзі. Наступне головування Данії в Раді ЄС – липень-грудень 2025 р.

Голова Верховної Ради України відвідував Данію з офіційними візитами в 1999, 2009 та 2023 роках. Спікери Парламенту Данії відвідували Україну в 2005, 2015 та 2016 роках.

Прем’єр-міністр України здійснив візит до Данії в 2018 р., у ході якого глави урядів обох держав відкрили другу Міжнародну конференцію з питань реформ в Україні. Прем’єр-міністр Данії відвідав Україну в 2016, 2022 і 2023 роках, віце-прем’єр-міністр – в 2008 р.

Члени королівської родини Данії також відвідували Україну в ході численних візитів. Зокрема, Наслідний Принц Фредерік перебував з приватною поїздкою в Україні в 2003 та 2012 роках, Принц Йоакім – в 1992 р. Офіційний візит Принца Йоакіма в Україну відбувся у 2006 р., Наслідного Принца Фредеріка – у 2011 р.

Україна і Данія прагнуть до встановлення міцних зв’язків також і на регіональному рівні. Підтримуються побратимські відносини між українською столицею та данським містом Оденсе, започатковані ще в 1989 р. У 2023 році встановлене побратимство між Копенгагеном і Києвом, Миколаєвом і Ольборгом, Львовом і Орхусом, Нікополем та Коллінгом, а також між Вознесенськом та Ікастом.

Данія традиційно вибудовувала зв’язки з Україною у руслі Європейської політики сусідства. Країна активно лобіювала започаткування Поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС та послідовно підтримувала запровадження безвізового режиму поїздок до ЄС для громадян України. Згодом, Данія підтримала надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС.

Основним інструментом данської підтримки демократичного розвитку і реформування України наразі залишається реалізація Данської програми сусідства (DANEP), спрямованої на фінансування в Україні проєктів з боротьби з корупцією, розвитку демократії та прав людини, підтримкою громадянського суспільства з особливою увагою до молоді, сприяння сталому зростанню, зеленому переходу, енергетичній незалежності, зміцненню ринку праці тощо.

У рамках DANEP Данія співфінансує та очолює Антикорупційну ініціативу Європейського Союзу в Україні (EUACI), що має на меті посилення спроможності антикорупційних органів України, контролю за ходом перетворень з боку громадянського суспільства, а також втілення антикорупційних заходів в територіальних громадах.

Ще одним важливим данським проєктом, що фінансується в рамках DANEP, була діяльність Українсько-Данського енергетичного центру при Міністерстві енергетики України (2015-2021 рр.), у розвиток якого започатковано Програму Українсько-Данського енергетичного партнерства (UDEPP) на період 2021-2026 рр., спрямовану на впровадження данських енергетичних рішень та технологій у сфері зеленої енергетики, а також передачу данського досвіду модернізації систем централізованого теплопостачання.

Україна і Данія об’єднують зусилля у пошуку відповідей на глобальні міжнародні виклики. Країни вибудовують двостороннє співробітництво, що сприяє обопільним інтересам та намагаються спільно впливати на міжнародний порядок денний. Зокрема, обидві країни налаштовані сприяти реалізації глобальних Цілей сталого розвитку ООН.

Данія демонструє тверду політичну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України як на двосторонньому рівні, так і в багатосторонніх форматах. Данія рішуче засуджує триваючу жорстоку, невиправдану та неспровоковану війну Росії проти України, яку вважає грубим порушенням міжнародного права, нападом на міжнародний правопорядок і демократичні цінності.

Данія активно підтримує обмежувальні заходи ЄС проти Росії, запроваджені у відповідь на спробу анексії Криму та дії РФ з дестабілізації України. Як член ЄС, Данія закрила свій повітряний простір для російських літаків, приєдналася до усіх пакетів санкцій ЄС проти Росії та лобіює запровадження нових посилених обмежувальних заходів. Практично весь данський великий бізнес згорнув операції з Росією або повністю вийшов з цієї країни після початку повномасштабної війни. Також Данія скасувала прийом документів від громадян Росії на оформлення туристичних віз.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux