• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Отримання посвідки на тимчасове проживання в Данії особами, переміщеними з України
Опубліковано 04 лютого 2023 року о 15:00

16 березня 2022 Фолькетинг Данії ухвалив Закон «Про посвідку на тимчасове проживання особами, переміщеними з України» (далі – цей Закон). Цим Законом спрощено процедуру отримання посвідки на тимчасове проживання в Данії для наступних категорій осіб:

 • громадяни України, які виїхали з України після моменту російського вторгнення в Україну 24 лютого 2022;
 • громадяни України, які проживали або мали посвідку на проживання в Данії станом на 24 лютого 2022;
 • громадяни України старше 18 років, які до 24 лютого 2022 були одружені на громадянинові/громадянці України старше 18 років (або проживали з ним/нею у цивільному шлюбі), що отримали посвідку за цим Законом;
 • неповнолітні неодружені діти громадянина/громадянки України, що отримали посвідку за цим Законом;
 • громадяни України, які до 24 лютого 2022 мали тісні родинні зв’язки, разом проживали та були на утриманні у громадянина/громадянки України, що отримали посвідку за цим Законом після виїзду з України;
 • громадяни України, які до 24 лютого 2022 проживали однією сім’єю з громадянином/громадянкою України, що отримали посвідку за цим Законом.

Окремо цей Закон дає право на отримання посвідки на тимчасове проживання в Данії особам, визнаним в Україні біженцями, які виїхали з України після моменту російського вторгнення в Україну 24 лютого 2022 або які проживали (мали посвідку на проживання в Данії) до цього моменту.

Відповідно до Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту», біженцем є особа, яка не є громадянином України і внаслідок обґрунтованих побоювань стати жертвою переслідувань за ознаками раси, віросповідання, національності, громадянства (підданства), належності до певної соціальної групи або політичних переконань перебуває за межами країни своєї громадянської належності та не може користуватися захистом цієї країни або не бажає користуватися цим захистом внаслідок таких побоювань, або, не маючи громадянства (підданства) і перебуваючи за межами країни свого попереднього постійного проживання, не може чи не бажає повернутися до неї внаслідок зазначених побоювань.


Заява про отримання посвідки

Заява про отримання посвідки на тимчасове проживання в Данії подається з використанням онлайн-форми «SL1» за наступним посиланням:

https://blanket.nyidanmark.dk/xform/formularer/sl1b.form.aspx

Також є можливість заповнення заяви у паперовому вигляді від руки.

При заповненні заяви Вам знадобиться Ваш закордонний паспорт або інший документ, що посвідчує Вашу особу, а також свідоцтва про народження або інші документи, що посвідчують особи Ваших дітей.

Перед початком заповнення заяви буде створено Ваше ім’я користувача (набір цифр) та тимчасовий пароль, який на наступному кроці потрібно буде змінити (8 знаків з букв і цифр). Якщо онлайн-форма заповнюється вперше, потрібно вибрати опцію «Start a new application».

Якщо онлайн-форму заповнює не сам заявник, а інша особа, що проживає в Данії, до заяви потрібно буде докласти довіреність, заповнену від руки. При цьому така особа має володіти CPR-номер (номер у Данському центральному реєстрі осіб).

Онлайн-форма заповнюється англійською мовою. Якщо у Вас є сумніви щодо змісту заданих питань, переклад кожного з полів українською мовою є тут.

Інформацію про дітей віком до 18 років можна надати в заяві одного з батьків. Для цього не потрібно заповнювати окрему заяву для кожної дитини.

Громадянин/громадянка України має бути в Данії, щоб подати заяву. Протягом часу розгляду заяви він/вона мають право перебувати в Данії. Проте, якщо вони не здали відбитки пальців та свою фотографію протягом 4-х тижнів після подання заяви, подана заява втрачає силу.

Заява може бути відхилена, якщо з’ясується, що громадянин України вже отримав посвідку на проживання в іншій країні за межами України. Також заява може бути відхилена, якщо громадянин України був засуджений або вчинив порушення за межами України за злочин, який може призвести до депортації, а також якщо він становить загрозу для безпеки держави або внаслідок інфекційного захворювання чи серйозного психічного розладу становить небезпеку для оточуючих.

Посвідка на тимчасове проживання в Данії видається до 17 березня 2024. Відповідно до цього Закону, передбачається можливість продовження терміну її дії на один рік.

Посвідка анулюється, якщо громадянин/громадянка України виїжджає з Данії в Україну з певною метою та не повертається в Данію знову.


Звернення до Служби обслуговування громадян

Після заповнення заяви необхідно записатися на зустріч до імміграційних центрів Данського агентства імміграції (Udlændingestyrelsen), щоб здати відбитки пальців та зробити особисту фотографію, за наступним посиланням:

https://selvbetjening.kubedata.dk/lang-en-gb/us-xf/tidsbestilling?anonym=true

До Служби обслуговування громадян потрібно взяти з собою наступні документи:

 • роздрукована квитанція про заповнення цифрової форми «SL1» або заповнена заява у паперовому вигляді;
 • закордонний паспорт або інші документи, що посвідчують Вашу особу (оригінал разом з копією);
 • свідоцтва про народження або інші документи, що посвідчують особи Ваших дітей (оригінали разом з копіями);
 • трудовий договір (в разі якщо Вам запропоновано роботу в Данії);
 • посвідчення біженця або інший документ, що є доказом того, що Ви визнані біженцем в Україні (якщо Ви не є громадянином України).

Діти, інформація про яких включена до заяви одного з батьків, також повинні з’явитися в Службу обслуговування громадян разом з батьками.

Збір за розгляд заяви про отримання посвідки на тимчасове проживання в Данії у зв’язку з переміщенням з України не сплачується.

Додаткова інформація щодо подання заяви на отримання посвідки за цим Законом опублікована на спільному офіційному веб-порталі Данського агентства імміграції та Данського агентства міжнародного найму та інтеграції за наступною адресою:

https://www.nyidanmark.dk/de-DE/Words%20and%20Concepts%20Front%20Page/Shared/Information%20Ukraine


Подальші кроки

Термін розгляду заяви на отримання посвідки на тимчасове проживання в Данії триває від 2-х до 4-х тижнів.

Витрати на утримання та необхідні медичні послуги щодо громадян України, які отримують посвідку згідно з цим Законом, покриваються Данським агентством імміграції до моменту, коли відповідальність за них передається органу місцевого самоуправління муніципального рівня.

Данське агентство імміграції саме вирішує, в якому муніципалітеті повинні будуть проживати громадяни України, якщо вони раніше не мали іншого дозволу на проживання в Данії.

При заповненні заяви є можливість зазначити особливі побажання щодо місця, де Ви збираєтеся жити. За наявності відповідних можливостей, Данське агентство імміграції може задовільнити таке побажання.

В Данії (не враховуючи автономні території Королівства – Гренландію та Фарерські острови) є 98 муніципалітетів у п’яти регіонах:

Отримання посвідки на тимчасове проживання в Данії звільняє громадян України від вимоги отримання дозволу на роботу. Проте до моменту отримання посвідки Ви не можете почати працювати.

Якщо під час розгляду Вашої справи Данським агентством імміграції Вам запропонували роботу, Ви повинні надіслати до агентства копію Вашого трудового договору. Це може вплинути на те, в якому муніципалітеті Вам запропонують проживати.

Інформація з питань, що зокрема стосуються безвізового проживання в Данії, перебування в Данії по візі, подання заяви на притулок в Данії, а також можливості продовження існуючого дозволу на проживання в Данії, опублікована на спільному офіційному веб-порталі Данського агентства імміграції та Данського агентства міжнародного найму та інтеграції за наступною адресою:

https://www.nyidanmark.dk/de-DE/Words%20and%20Concepts%20Front%20Page/Shared/Information%20Ukraine


Адреси імміграційних центрів

Нествед (Næstved) (південь Зеландії, 89 км від Копенгагена)

Farimagsvej 51B

4700 Næstved


Оденсе (Odense) (острів Фюн, між Шеландією та Юландією)

Dannebrogsgade 3, 1.

5000 Odense C


Орхус (Aarhus) (центр Юландії)

Grøndalsvej 1B

8260 Viby J


Ольборг (Aalborg) (північ Юландії, 116 км від Орхуса)

Gammel Gugvej 17B

9000 Aalborg


Борнхольм (Bornholm) (острів в Балтійському морі)

Bornholms Airport

Søndre Landevej 2

3700 Rønne

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux