• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Стара версія
Здобуття вищої освіти в данських університетах
Опубліковано 18 липня 2022 року о 17:00

Вищу освіту в Данії можна здобути в навчальних закладах п’яти типів:

Кваліфікаційні рівні вищої освіти в Данії сертифіковані відповідно до вимог Європейського простору вищої освіти (створеного в рамках Болонського процесу): короткий цикл – академічна професійна освіта; 1 цикл – бакалавр; 2 цикл – магістр; 3 цикл – доктор наук.

Кваліфікаційні рівні вищої освіти Данії і України приблизно співпадають. В разі необхідності підтвердження кваліфікаційного рівня освіти, набутого не в Данії, є можливість проведення відповідної оцінки Данським агентством вищої освіти та науки.

Час навчання на різних циклах з метою отримання відповідної кваліфікації  складає: академічна професійна освіта – 1.5-2.5 роки; бакалавр – 3-4.5 роки; магістр – 2-3 роки; доктор наук – 3 роки.

В системі данської освіти застосовується 7-бальна шкала оцінювання.

Більше інформації про систему вищої освіти Данії доступно на вебсайті Міністерства вищої освіти і науки Данії (МВОН):

https://ufm.dk/en/education/higher-education/the-danish-higher-education-system


Вступ до данського закладу вищої освіти

Для вступу до закладу вищої освіти в Данії потрібен атестат про закінчення середньої школи.

Свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти (видане з 2019) або Атестат про повну загальну середню освіту (виданий з 1999 до 2018), отримані в Україні, дають змогу вступити на програми академічної професійної освіти та професійні бакалаврські програми.

Вступ на університетські бакалаврські програми може потребувати вивчення додаткових курсів (див. нижче). Зарахування на деякі програми може потребувати складання вступного іспиту або подання портфоліо художніх робіт.

Рішення про вступ приймає вищий навчальний заклад безпосередньо. Він же встановлює конкретні вимоги до абітурієнтів, які зазвичай включають рівень знання данської або англійської мови, рівень знань вивчених предметів, кількість балів з окремих предметів і загальний середній бал. Відповідно питання, чи відповідаєте Ви вимогам для вступу на ту чи іншу програму певного навчального закладу, потрібно адресувати безпосередньо цьому закладу.

Особи, що отримали академічну професійну освіту, можуть отримати ступінь бакалавра з тієї ж самої спеціальності за скороченими (top-up) програмами.

Особи, що завершили 1 цикл освіти (отримали кваліфікацію бакалавра), мають право вступити на 2 цикл (кваліфікація магістра).

Більше інформації про вступ до данських вищих навчальних закладів для осіб, які мають певний рівень освіти, здобутий за кордоном, у тому числі в Україні і у тому числі достатній для вступу на магістерські програми, викладено на вебсайті МВОН Данії:

https://ufm.dk/en/education/recognition-and-transparency/recognition-guide/admission-he


Додаткові курси

Якщо Ви бажаєте вступити на бакалаврську програми данських університетів, рівень Вашої освіти може виявитися недостатнім, що потребуватиме проходження додаткових курсів.

Це можна зробити одним з трьох способів:

 • здобути 1 рік вищої освіти або іншої додаткової освіти;
 • пройти додаткові курси з визначених предметів (які саме предмети, визначить сам навчальний заклад);
 • пройти спеціальну програму старшої середньої школи для біженців і іммігрантів (GIF).

Більш детальна інформація щодо кожної із зазначених можливостей викладена на вебсайті МВОН Данії:

https://ufm.dk/en/education/recognition-and-transparency/recognition-guide/admission-he/supplement


Заявки на вступ

Заявки на вступ до закладів вищої освіти України подаються з використанням освітнього вебпорталу «Вступ» (optagelse.dk), за винятком магістерських програм та програм вищої освіти для дорослих:

https://www.optagelse.dk/index.html

Прийом заявок починається 1 лютого та завершується 15 березня для іноземних абітурієнтів і 5 липня для випускників данських шкіл. Терміни подачі документів у 2023 можуть бути змінені.

Абітурієнти можуть подати заявку на 8 різних програм вищої освіти одночасно, серед яких може бути одна і та ж програма вищої освіти в кількох вищих навчальних закладах.

Ви повинні розставити програми в порядку пріоритетності. Якщо Вам буде запропоноване місце для навчання, воно буде найвищим у Вашому списку пріоритетів.


Відмова у вступі та вільні місця для навчання

Якщо Вас не зарахують до жодної з обраних Вами освітніх програми (навчальних закладів), Ви отримаєте лист про відмову від координаційного органу.

При цьому залишається можливість вступити на вільні місця для навчання до деяких вищих навчальних закладів Данії. Інформація про такі вільні місця з’явиться на вебсайті МОНВ 28 липня (тільки данською мовою).

Заяву про вступ на вільне місце певного навчального закладу Данії потрібно надсилати безпосередньо на адресу цього закладу. Інформацію про порядок подачі документів у такому випадку потрібно шукати на вебсайті цього закладу.

Вищі навчальні заклади самі вирішують, чи розглядати заявки іноземних абітурієнтів.


Освітні програми англійською мовою

У Данії деякі вищі навчальні заклади повністю викладають програми англійською мовою і проводять усі іспити англійською.

Список усіх таких освітніх програм доступний на вебпорталі «Путівник з освіти» (UddannelsesGuiden):

https://www.ug.dk/programmes

На зазначеному вебпорталі також є інформація про 2-річну програму старшої середньої школи «Міжнародний бакалаврат», що викладається англійською мовою, а також про данські навчальні заклади, в яких вона викладається. Завершення цієї програми дає можливість вступити у більшість вищих навчальних закладів світу.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux