Відповідно до Закону України «Про нотаріат» №3425-XII від 2 вересня 1993 консульські установи України за кордоном можуть вчиняти низку нотаріальних дій.
Зокрема консульські посадові особи мають право засвідчувати довіреності на представництво інтересів, на розпорядження майном, на отриманням документів, на реєстрацію (зняття з реєстрації) місця проживання, на ведення банківських, спадкових або судових справ, на ведення підприємницької діяльності, на одержання заробітної плати та інших платежів, пенсій, допомог тощо.
Для оформлення нотаріальної довіреності потрібно заздалегідь, як мінімум за 3 робочих дні до візиту до Консульського відділу Посольства України в Данії, надіслати на електронну пошту [email protected] такі документи:
від довірителя:
від довіреного:
Після отримання повідомлення від консульської посадової особи щодо готовності проєкту Вашої довіреності, Вам потрібно записатися на консульський прийом з використанням електронної черги та особисто прибути до Консульського відділу Посольства у вибраний день. Прийом громадян з нотаріальних питань в порядку живої черги не проводиться.
Під час особистого звернення необхідно пред’явити такі документи:
За посвідчення довіреності стягується консульський збір відповідно до встановлених тарифів, який можна сплатити за банківськими реквізитами Посольства України або безпосередньо в приміщенні Консульського відділу Посольства з використанням платіжного терміналу.
У консульському відділі Посольства є можливість оформити такі типові заяви, які посвідчуватимуться консульською посадовою особою:
Для цього потрібно записатися на консульський прийом з використанням електронної черги та особисто прибути до Консульського відділу Посольства у вибраний день. Прийом громадян з нотаріальних питань в порядку живої черги не проводиться.
Для оформлення відповідної заяви необхідно подати наступні документи:
Для оформлення заяви-дозволу на вивіз дитини за кордон також подається:
Для оформлення заяви про прийняття (відмову) від спадщини також подається:
Для оформлення заяви про сімейний стан також подається:
Бланк відповідної заяви надається працівниками Консульського відділу Посольства на місці.
За посвідчення заяв стягується консульський збір відповідно до встановлених тарифів, який можна сплатити за банківськими реквізитами Посольства України або безпосередньо в приміщенні Консульського відділу Посольства з використанням платіжного терміналу.
Засвідчення справжності підписів на документах (заявах) можливо тільки за особистої присутності заявника.
Для цього потрібно записатися на консульський прийом з використанням електронної черги та особисто прибути до Консульського відділу Посольства у вибраний день. Прийом громадян з нотаріальних питань в порядку живої черги не проводиться.
При вчиненні нотаріальних дій консульська посадова особа має встановити особу заявника. Встановлення особи громадянина України здійснюється за чинним паспортом громадянина України для виїзду за кордон (або внутрішнім паспортом громадянина України).
Відповідальність за правильне зазначення персональних даних в нотаріальному документі несе заявник. Своїм особистим підписом заявник підтверджує, що в тексті все правильно і документ відповідає його волі.
За засвідчення вірності підпису на документах стягується консульський збір відповідно до встановлених тарифів, який можна сплатити за банківськими реквізитами Посольства України або безпосередньо в приміщенні Консульського відділу Посольства з використанням платіжного терміналу.
Після підпису нотаріального документа заявником та його засвідчення консульською посадовою особою внесення жодних змін, уточнень чи доповнень до цього документа не вбачається можливим. У разі виявлення помилки після посвідчення Ви будете змушені оформлювати новий документ та повторно сплачувати консульський збір.
Зазвичай, нотаріальні дії вчинюються в день пред’явлення всіх необхідних для цього та підготовлених (надрукованих) документів. Проте, вчинення нотаріальних дій може бути відкладене у разі необхідності витребування додаткових відомостей чи документів або направлення документів на експертизу, а також на інших підставах, передбачених законодавством України. У вчиненні нотаріальної дії також може бути відмолено за наявності підстав, зазначених у статті 49 Закону України «Про нотаріат».