• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Стара версія
Оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон
Опубліковано 28 січня 2023 року о 15:00

Відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення Паспорта громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №152 від 7 травня 2014, Паспорт громадянина України для виїзду за кордон (далі – Закордонний паспорт) дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну.

У разі постійного проживання або тимчасового перебування особи в Данії документи для оформлення нового Закордонного паспорта, у тому числі замість втраченого або викраденого, подаються до Консульського відділу Посольства України в Данії.

Про втрату або викрадення в Данії виданого в Україні Закордонного паспорта заявник зобов’язаний повідомити Данську державну поліцію та Консульський відділ Посольства, який протягом доби інформує уповноваженого суб’єкта, який видав документ, Національне центральне бюро Інтерполу в Україні та Адміністрацію Держприкордонслужби із зазначенням внесеної до документа інформації.

Також є можливість обміну Закордонного паспорта, якщо закінчився строк його дії, він став не придатним для подальшого використання (зносився), або є потреба у зміні інформації, внесеної до нього, наприклад в разі виявлення помилки.

УВАГА! В умовах воєнного стану є можливість продовжити строк дії Закордонного паспорта, строк дії якого закінчився, без необхідності виготовлення нового паспортного документу.

Громадянин України не може мати більше двох Закордонних паспортів. Діючий Закордонний паспорт здається під час отримання нового Закордонного паспорта.


Оформлення Закордонного паспорта дорослій особі

Оформлення та видача Закордонного паспорта здійснюється на підставі заяви-анкети для внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру, поданої особисто, або поданої одним з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників дитини, якщо Закордонний паспорт оформляється для дитини, що не досягла 16-річного віку.

Для цього Вам потрібно записатися на консульський прийом з використанням електронної черги та особисто прибути до Консульського відділу Посольства у вибраний день. Оформлення Закордонного паспорта в порядку живої черги не проводиться.

До заяви-анкети подаються наступні документи:

 • оригінал та копія першої сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон або оригінал та копія першої, другої сторінки паспорта громадянина України;
 • оригінал та копія першої та другої сторінок паспорта громадянина України, а також сторінки зі штампом про реєстрацію місця проживання (у разі наявності);
 • оригінал та копія документа, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном;
 • оригінал та копія картки медичного страхування (т.зв. «жовта картка»);
 • дві фотокартки розміром 35 × 45 мм на білому фоні із зображенням обличчя не менше 70% загальної площі фото;
 • оригінал та копія документа (довідка № P650-031), виданого Данською державною поліцією, що підтверджує факт звернення особи щодо втрати або викрадення Паспорта громадянина України для виїзду за кордон (якщо новий Паспорт оформляється замість втраченого або викраденого).

Для зручності формування ваших досьє просимо робити копії документів з використанням якомога меншої кількості паперу (декілька документів на сторінці, використовуючи обидві сторони аркуша).

За оформлення Закордонного паспорта стягується консульський збір у сумі 635 д.кр. та збір за автоматизовану обробку даних у сумі 282 д.кр. (відповідно до встановлених тарифів), який можна сплатити за банківськими реквізитами Посольства України або безпосередньо в приміщенні Консульського відділу Посольства з використанням платіжного терміналу.


Оформлення Закордонного паспорта дитині

У разі оформлення Закордонного паспорта дитині, що не досягла 16-річного віку, один з батьків має бути особисто присутнім в Консульському відділі Посольства.

Фізична присутність дітей віком до 12 років для оформлення Закордонного паспорта не вимагається.

При цьому до Консульського відділу Посольства необхідно подати наступні документи:

 • оригінал та копія першої сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон, оформленого на дитину (у разі наявності);
 • паспорт громадянина України у формі картки (якщо дитині виповнилося 14 років);
В умовах воєнного стану є можливість оформити паспорт громадянина України у формі картки в центрах Державного підприємства «Документ», у тому числі у виїзних закордонних центрах у містах Гданськ, Краків і Варшава.
 • оригінали та копії першої сторінки паспортів громадянина України для виїзду за кордон обох батьків дитини;
 • оригінал та копія документу, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування батьків дитини за кордоном;
 • оригінал та копія свідоцтва про народження дитини та довідки про реєстрацію особи громадянином України (у разі народження дитини за кордоном);
 • оригінал та копія картки медичного страхування (т.зв. «жовтої картки») дитини;
 • дві фотокартки дитини розміром 35 × 45 мм на білому фоні із зображенням обличчя не менше 70% загальної площі фото.

Для зручності формування ваших досьє просимо робити копії документів з використанням якомога меншої кількості паперу (декілька документів на сторінці, використовуючи обидві сторони аркуша).

За оформлення Закордонного паспорта особі, яка не досягла 16-річного віку, консульський збір стягується тільки за автоматизовану обробку даних у сумі 282 д.кр. (відповідно до встановлених тарифів), який можна сплатити за банківськими реквізитами Посольства України або безпосередньо в приміщенні Консульського відділу Посольства з використанням платіжного терміналу.


Порядок видачі оформленого Закордонного паспорта

Після прийняття до розгляду заяви-анкети консульська посадова особа вносить дані до Єдиного державного демографічного реєстру та видає заявнику індивідуальний номер замовлення – так званий «ідентифікатор сесії». Цей номер Ви зможете в подальшому використовувати для перевірки стану виготовлення Вашого Закордонного паспорта в Україні.

Закордонний паспорт виготовляється в Україні. Після цього він пересилатиметься до Консульського відділу Посольства дипломатичною поштою.

УВАГА! В умовах воєнного стану термін пересилання Закордонного паспорта може займати до 6 місяців з огляду на нерегулярність доставки дипломатичної пошти.

Якщо Закордонний паспорт потрібен Вам терміново, є можливість прискорити його надсилання до Консульського відділу Посольства з використанням служб міжнародної кур’єрської доставки. В такому випадку термін доставки Закордонного паспорта зазвичай не перевищуватиме трьох тижнів.

Для самостійної перевірки стану виготовлення Вашого Закордонного паспорта в Україні потрібно зайти на паспортний портал МЗС України та зазначити Ваш «ідентифікатор сесії»:

http://passport.mfa.gov.ua

Якщо статус змінився на «Документ виготовлено», це означає, що Ваш Закордонний паспорт виготовлений та готується для пересилання до Консульського відділу Посольства найближчою дипломатичною поштою. Саме на цьому етапі Ви можете замовити міжнародну кур’єрську доставку.

Якщо статус змінився на «Документ прибув до ЗДУ», це означає, що Закордонний паспорт вже знаходиться у Консульському відділі Посольства, і його можна забрати.

Для цього Вам потрібно забронювати час для отримання виготовленого паспорта в Консульському відділі за наступним посиланням:

https://online.mfa.gov.ua/application

У полі «Виберіть країну» виберіть «Данія», у полі «Консульство» – «ПУ в Данії», у полі «Категорія консульської дії» – «Паспортні дії», у полі «Консульська дія» – «Забрати виготовлений паспорт».

Далі необхідно вибрати дату і час, коли Ви зможете особисто прибути до Консульського відділу Посольства. Видача Закордонних паспортів в порядку живої черги не проводиться.

При отриманні Закордонного паспорта заявник подає документ, що посвідчує його особу. Закордонний паспорт, оформлений на ім’я дитини віком до 12 років, може бути виданій одному з її батьків.

Якщо Закордонний паспорт видається на заміну існуючому, до Консульського відділу Посольства необхідно подати існуючий Закордонний паспорт, який має бути вилучено та анульовано.


Строк дії Закордонного паспорта

Закордонний паспорт оформляється особам, які не досягли 16-річного віку, на 4 роки, а особам, які досягли 16-річного віку – на 10 років.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux