• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Стара версія
Оформлення паспорта громадянина України для виїзду закордон
Опубліковано 08 липня 2022 року о 17:00

Відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №152 від 7 травня 2014, Паспорт громадянина України для виїзду за кордон (далі – Закордонний паспорт) дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну.

У разі постійного проживання або тимчасового перебування особи в Данії документи для оформлення нового Закордонного паспорта, у тому числі замість втраченого або викраденого, подаються до Консульського відділу Посольства України в Данії.

Про втрату або викрадення в Данії виданого в Україні Закордонного паспорта заявник зобов’язаний повідомити Данську державну поліцію та Консульський відділ Посольства України в Данії, який протягом доби інформує уповноваженого суб’єкта, який видав документ, Національне центральне бюро Інтерполу в Україні та Адміністрацію Держприкордонслужби із зазначенням внесеної до документа інформації.

Також є можливість обміну Закордонного паспорта, якщо закінчився строк його дії, він став не придатним для подальшого використання (зносився), або є потреба у зміні інформації, внесеної до нього, наприклад в разі виявлення помилки.

УВАГА! В умовах воєнного стану є можливість продовжити строк дії Паспорта громадянина України для виїзду за кордон, строк дії якого закінчився, без необхідності виготовлення нового паспортного документу.

Громадянин України не може мати більше двох Закордонних паспортів. Діючий Паспорт для виїзду за кордон здається під час отримання нового Паспорта для виїзду за кордон.


Оформлення Закордонного паспорта дорослій особі

Оформлення та видача Закордонного паспорта здійснюється на підставі заяви-анкети для внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру, поданої особисто, або поданої одним з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників дитини, якщо Закордонний паспорт оформляється для дитини, що не досягла 16-річного віку.

Для цього Вам потрібно записатися на консульський прийом з використанням електронної черги та особисто прибути до Консульського відділу Посольства у вибраний день. Оформлення Паспорта громадянина України для виїзду за кордон в порядку живої черги не проводиться.

До заяви-анкети подаються наступні документи:

 • оригінал та копія першої сторінки паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;
 • оригінал та копія документа, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном;
 • оригінал та копія картки медичного страхування (т.зв. «жовта картка»);
 • фотокартка розміром 100 × 150 мм на білому фоні із зображенням обличчя не менше 70% загальної площі фото;
 • оригінал та копія документа (довідка № P650-031), виданого Данською державною поліцією, що підтверджує факт звернення особи щодо втрати або викрадення Паспорта громадянина України для виїзду за кордон (якщо новий Паспорт оформляється замість втраченого або викраденого).


За оформлення Закордонного паспорта стягується консульський збір у сумі 635 д.кр. та збір за автоматизовану обробку даних у сумі 282 д.кр. (відповідно до встановлених тарифів), який можна сплатити за банківськими реквізитами Посольства України або безпосередньо в приміщенні Консульського відділу Посольства з використанням платіжного терміналу.

Після прийняття до розгляду заяви-анкети та доданих до неї документів консульська посадова особа вносить дані до Єдиного державного демографічного реєстру та видає заявнику довідку з реєстраційним номером заявки (так званий «ідентифікатор сесії»), який в подальшому використовуватиметься для перевірки стану оформлення Закордонного паспорта.

Зазвичай, оформлення Закордонного паспорта здійснюється протягом 3 місяців з дня оформлення заяви-анкети для його отримання.

УВАГА! В умовах воєнного стану доставка бланків паспортів до Консульського відділу Посольства ускладнена військовими діями, тому термін оформлення Закордонного паспорту може виявитися більшим.

Є можливість прискорити надсилання вже виготовленого Закордонного паспорта до Консульського відділу Посольства з використанням міжнародної кур’єрської доставки компанії «VFS Global», яка надає технологічні послуги дипломатичним представництвам.

Для цього необхідно зареєструватися на вебпорталі компанії за наступною адресою та активувати свій акаунт, а також надіслати на електронну пошту Консульського відділу Посольства [email protected] заповнену заяву щодо доставки Закордонного паспорта міжнародним експрес-відправленням VF Worldwide Holdings Ltd (заява щодо доставки Закордонного паспорта дитини).

Після цього можна замовити кур’єрську доставку Закордонного паспорта за наступним посиланням, де наведена покрокова інструкція отримання зазначеної послуги:

https://services.vfsglobal.com/upa/uk/ukr/apply-passport


Оформлення Закордонного паспорта дитині

У разі оформлення Закордонного паспорта дитині, що не досягла 16-річного віку, обидва батьки мають бути особисто присутні в Консульському відділі Посольства.

При цьому, окрім заяви-анкети, вони подають наступні документи:

 • оригінали та копії перших сторінок паспортів громадянина України батьків дитини або інших документів, що посвідчують їхні особи та підтверджують громадянство України;
 • оригінал та копія документу, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування батьків дитини за кордоном;
 • оригінал та копія документу, що посвідчує особу законного представника, та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника (у разі подання документів законним представником, а не батьками);
 • оригінал та копія свідоцтва про народження дитини (якщо Паспорт оформляється для дитини) або довідки про реєстрацію особи громадянином України (у разі народження за кордоном дитини, батьки або один із батьків якої є громадянином України і постійно проживає на території України, та у разі, коли такій дитині не оформлювалися документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України та (або) дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну);
 • оригінал та копія картки медичного страхування (т.зв. «жовтої картки») дитини;
 • фотокартка дитини розміром 100 × 150 мм на білому фоні із зображенням обличчя не менше 70% загальної площі фото.


Якщо в Консульському відділі Посольства присутній лише один з батьків, він має подати:

 • нотаріально засвічену заяву-дозвіл іншого з батьків на оформлення Паспорта громадянина України для виїзду за кордон дитині (така заява не подається, якщо другий з батьків є іноземцем або недієздатним, позбавленим батьківських прав тощо, що підтверджується відповідним документом).

За оформлення Закордонного паспорта особі, яка не досягла 16-річного віку, консульський збір стягується тільки за автоматизовану обробку даних у сумі 282 д.кр. (відповідно до встановлених тарифів), який можна сплатити за банківськими реквізитами Посольства України або безпосередньо в приміщенні Консульського відділу Посольства з використанням платіжного терміналу.

Фізична присутність дітей віком до 12 років для оформлення Закордонного паспорту не вимагається.


Порядок видачі оформленого паспорта

Після отримання довідки з реєстраційним номером заявки («ідентифікатором сесії»), заявник має змогу самостійно перевіряти стану оформлення Закордонного паспорта на паспортному порталі МЗС України:

http://passport.mfa.gov.ua

Якщо статус змінився на «Документ виготовлено», це означає, що Закордонний паспорт готується для пересилання до Консульського відділу Посольства найближчою дипломатичною поштою.

Якщо статус змінився на «Документ прибув до ЗДУ», це означає, що Закордонний паспорт вже знаходиться у Консульському відділі Посольства, і його можна забрати.

Для цього Вам потрібно записатися на консульський прийом з використанням електронної черги (категорія «Паспортні дії» – «Забрати виготовлений паспорт») та особисто прибути до Консульського відділу Посольства у вибраний день. Видача Паспортів громадянина України для виїзду за кордон в порядку живої черги не проводиться.

Після оформлення особі Закордонного паспорта, виданого на заміну існуючому, попередній Закордонний паспорт вилучається та анулюється.

За попередньою письмовою заявою заявника, яка подається під час оформлення нового паспорта, консульська посадова особа може повернути заявнику анульований Закордонний паспорт, якщо в ньому проставлені одна чи декілька віз або якщо такий паспорт є підставою для отримання (продовження) дозвільних документів на проживання в Данії.


Строк дії Закордонного паспорта

Закордонний паспорт оформляється особам, які не досягли 16-річного віку, на 4 роки, а особам, які досягли 16-річного віку – на 10 років.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux