• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Оформлення посвідчення особи на повернення в Україну
Опубліковано 18 листопада 2023 року о 15:00

Відповідно до Порядку оформлення та видачі посвідчення особи на повернення в Україну, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №285 від 5 квітня 2017, Посвідчення особи на повернення в Україну (далі – Посвідчення) дає право на в’їзд в Україну.

Зазначене Посвідчення оформляється у разі втрати або викрадення під час перебування за межами України паспорта громадянина України для виїзду за кордон, або якщо строк дії такого документу закінчився.

Про втрату або викрадення в Данії виданого в Україні паспорта громадянина України для виїзду за кордон заявник зобов’язаний повідомити Данську державну поліцію та Консульський відділ Посольства України в Данії, який протягом доби інформує уповноваженого суб’єкта, який видав документ, Національне центральне бюро Інтерполу в Україні та Адміністрацію Держприкордонслужби із зазначенням внесеної до документа інформації.

В умовах воєнного стану громадянам України, які виїхали з України без паспортів громадянина України для виїзду за кордон, видається Сертифікат про ідентифікацію особи. Отримавши зазначений Сертифікат, додатково отримувати Посвідчення не потрібно.


Оформлення Посвідчення особи на повернення в Україну

Подача документів з метою оформлення Посвідчення здійснюється за попереднім записом в Електронній черзі.

УВАГА! Консульський відділ Посольства приймає громадян виключно за наявності у них готового пакету документів (оригінали, ксерокопії, фото).

У заброньований часовий проміжок необхідно особисто звернутися до Консульського відділу Посольства та подати наступні документи (та їхні копії):

 • оригінал та копія першої сторінки паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (у разі наявності);
 • оригінал та копія свідоцтва про народження дитини (якщо Посвідчення оформляється для дитини) або довідки про реєстрацію особи громадянином України (у разі народження за кордоном дитини, батьки або один із батьків якої є громадянином України і постійно проживає на території України, та у разі, коли такій дитині не оформлювалися документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України та (або) дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну);
 • оригінал та копія документа, що посвідчує особу законного представника, та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника (у разі подання документів законним представником, а не одним із батьків);
 • оригінал та копія документа (довідка №P650-031), виданого Данською державною поліцією, що підтверджує факт звернення особи щодо втрати або викрадення паспорта громадянина України для виїзду за кордон;
 • дві фотокартки дитини розміром 35 × 45 мм на білому фоні із зображенням обличчя не менше 70% загальної площі фото, якщо дані про дитину вносяться до Посвідчення законного представника.

Для зручності формування ваших досьє просимо робити копії документів з використанням якомога меншої кількості паперу (декілька документів на сторінці, використовуючи обидві сторони аркуша).

Якщо Посвідчення оформляється дитині, що не досягла 16-річного віку, один з батьків або законний представник дитини має особисто звернутися до Консульського відділу Посольства у заброньований часовий проміжок.

Фізична присутність дітей віком до 12 років для оформлення Посвідчення не обов’язкова.

За оформлення Посвідчення стягується консульський збір у сумі 212 д.кр. (відповідно до встановлених тарифів), який можна сплатити за банківськими реквізитами Посольства України або безпосередньо в приміщенні Консульського відділу Посольства з використанням платіжного терміналу.

За оформлення Посвідчення особі, яка не досягла 16-річного віку, та внесення даних про дитину до Посвідчення законного представника консульський збір не стягується.

Після прийняття до розгляду пакету документів консульська посадова особа вносить дані до Єдиного державного демографічного реєстру, на основі чого видається Посвідчення протягом одного робочого дня.


Строк дії Посвідчення особи на повернення в Україну

Строк дії Посвідчення визначається консульською посадовою особою, виходячи з реальної можливості повернення в Україну пред’явника Посвідчення, але не може перевищувати 30 днів.

У разі хвороби, нещасного випадку та з інших причин, передбачених законодавством, строк дії Посвідчення може бути продовжено консульською посадовою особою на шляху прямування особи до України на строк, необхідний для повернення особи на територію України, але не більш як на 30 днів, за особистим клопотанням заявника або його законного представника.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux