11 вересня 2017 р. за сприянням Посольства та Дансько-українського товариства проведено семінар на історичну тематику «Участь данських вікінгів у заснуванні Київської Русі».
Головні спікери заходу Іван Нестер - голова Дансько-українського товариства, та Пітер Лавец- експерт з історії Данії часів вікінгів, виступили з лекціями про роль, яку відіграли скандинави-нормани у творенні в IX—X ст. першої держави на східнослов'янських землях — Київської Русі. Були наведені дослідження данських та українських істориків. Під час заходу, увага також була приділена видатним історичним діячам та постатям Київської Русі. Особливу роль було відведено київському князеві Рюрику. Семінар відвідали представники української громади в Данії, ділові кола та дипломатичний корпус.
Висновки доктора Пітера Лавца за результатами семінару:
Рюрик в хроніці Нестора ідентичний датському Рьорику з Хедебю (824-880).
1. Генеалогічний метод Пітера Лавца доводить, що Рьорик («Рюрик» у версії Нестора) в епоху вікінгів було типовим ім'ям датських принців/королів гілки Харальда Хільдетанда з м. Лайре - одного з двох датських королівських домів того часу.
2. Ім'я Рьорік («Рюрик» у версії Нестора) не зустрічається в інших скандинавських (тобто шведських/норвезьких/сландських) варязьких - не кажучи вже про східно-європейських - королівських домах того часу.
3. Засновником династії Рюриків (правителі Києва з 882 по 1240 р.) тому був Рьорік -датський/зеландський/ютландський варязький принц.
4. Чоловіче ДНК (Y-DNA) Рьоріка («Рюрика» в версії Нестора) тому, ймовірно, є скандинавсько-германським і відноситься до гаплогрупи R1b, тоді як чоловіче ДНК (Y-DNA) принца Святослава Київського (942-972) увійшло в рід через чоловічого «аутсайдера» (Володислава), який отримує Святослава з його матір'ю Ольгою Київською (донькою князя Ігоря). Таким чином, Y-ДНК Святослава належить до фінно-балтійсько-білоруської-північно-західноукраїнської гаплогрупи N1c1.
5. Отже скандинавсько-германське чоловіче ДНК (Y-DNA) Рьоріка («Рюрика» у версії Нестора) припинено, тому що його онук Ігор Київський (978-945) не отримав спадкоємців чоловічої статі (або вони померли занадто рано). Тобто - спадкоємниця князя Ігоря донька Ольга - виходить заміж за місцевого князя Володислава і вони народжують Святослава (942-972), який стане останнім чистим варязьким князем Києва. Його син Володимир (Святіший) у 978 році впроваджує християнство у Київську Русь.
6. Отже, Святослав Київський також є генетичним прабатьком київських князів, які слідують за ним: Володимира Святійшого, Ярослава Великого, Володимира Мономаха, Мстислава і т. д., і їхнє чоловіче ДНК (Y-DNA) належить до гаплогрупи N1c1.