• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Радник Посольства виступив на конференції, присвяченій питанням свободи
Опубліковано 02 листопада 2022 року о 12:00

На 250-й день війни, 31 жовтня 2022 радник Посольства України в Данії Юрій Романчук взяв участь у щорічній Конференції лідерів на тему «Свобода – взаємодія, співпраця та протидія», організованій Данською асоціацією юристів та економістів (“Djøf”) в рамках так званого Тижня лідерства.

Конференція була сконцентрована на ролі свободи у структурі управління державним сектором та спробам його звільнити від непотрібної бюрократії та контролю. Крім того, йшлося про роль свободи у політичному порядку денному, зокрема в контексті її обмеження при взаємодії з політиками, державними службовцями та засобами масової інформації. Обговорювалися питання самоуправління у громадських організаціях, муніципалітетах та державних установах, а також нюанси особистої свободи громадського лідера, що дозволяють уникати політичного тиску та організаційних проблем і розвивати лідерські якості.

Виступ представника Посольства України на тему «Захист свободи», що заклав основу для подальших дискусій, нагадав присутнім, якою великою борнею й кров’ю українцям сьогодні доводиться відстоювати не тільки свою свободу і незалежність, але й подальшу долю Європи, глобальної безпеки і демократичної системи.

«Мільйони українців стали на захист своє Батьківщини, тому що ми дуже добре розуміємо ціну свободи. Ми продовжуємо затяту боротьбу проти ворога, тому що знаємо, що для нас це питання життя і смерті. Україна має перемогти, бо якщо вона програє, тоді не буде України, і не буде такої нації як українці», – сказав Юрій Романчук.

За його словами, в Україні зараз пролягає не тільки лінія фронту з агресором, але й також лінія фронту між свободою та гнобленням, між демократичним порядком та авторитарним примусом. Він подякував Данії за те, що вона стоїть поруч з Україною у спільній боротьбі за свободу та самовизначення, оскільки Данія має амбіції та зобов’язання захищати демократичні цінності, права та свободи людини у всьому світі.

Дипломат поділився з присутніми особистим досвідом праці в умовах війни та розповів, яку жорстоку та криваву ціну сплачує український народ за право користуватися свободою, що є основою основ усіх цінностей. «Рядки з Гімну України промовисто свідчать: “Душу й тіло ми положим за нашу свободу”. Відбиття Україною агресії з боку супердержави вимагатиме значних матеріальних та людських ресурсів. Але ми впевнені у нашій перемозі. Тому що свобода перемагає завжди!», – підкреслив Юрій Романчук.

Спікерами конференції також були голова ради директорів Субасоціації державних управлінців Данської асоціації юристів та економістів Хенне Фуль Еск’єр, керівник відомства Міністерства охорони здоров’я Данії Свен Серк’єр, директор Національного музею Данії Ране Віллерслеу, професор Роскільського університету Якоб Торфінг, головний редактор газети “Berlingske” Метте Естергор, голова Данського футбольного союзу Якоб Єнсен, представники муніципалітетів тощо.


Данська асоціація юристів та економістів (“Djøf”)є профспілкою, яка налічує близько 107 тисяч членів, що зайняті у галузі права, економіки, управління, досліджень, викладання, комунікації тощо як у державному, так і в приватному секторах, у т.ч. за кордоном. Окрім юристів та економістів вона також об’єднує випускників та студентів вищих навчальних закладів за спеціалізацією соціальних наук та економіки і бізнесу. Асоціація входить до Данської конфедерації професійних асоціацій «Академіки» (“Akademikerne”), що є парасольковою організацією профспілок науковців.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux